Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Projekt 100 Wulkanów

Już w najbliższy czwartek (6 grudnia) o godz. 18:00 w Wadowickim Centrum Kultury (ul. Teatralna 1) rozpocznie sie nowe spotkanie w ramach cyklu Klub Podróżnika „Bez Paszportu”. Tym razem gościem będzie Grzegorz Gawlik samotnie realizujący projekt „100 wulkanów”, którego celem jest eksploracja różnorodnych, w wielu przypadkach aktywnych, wulkanów. To jedyne takie przedsięwzięcie na świecie. Dotychczas udało mu się odwiedzić 52 wulkany, w tym 33 aktywne. Realizacji projektu towarzyszą odkrycia na skalę międzynarodową i pierwsze polskie dokonania. Gawlik dotarł do najwyżej położonych jezior na świecie oraz udało mu się ustalić, że najwyższym aktywnym wulkanem świata jest Llullaillaco (6755 m).

PROJEKT 100 WULKANÓW jest autorskim, multidyscyplinarnym projektem, który nie jest powielaniem dokonań innych. Nie chodzi w nim o zdobywanie dla własnej satysfakcji lecz o wartość odkrywczą i naukową w przedmiocie zdobywania wiedzy o wulkanach. Filarami projektu są: eksploracja, odkrycia, nauka, wyczyn i sport.

Te rygorystyczne zasady i fantastyczne efekty projektu przyniosły liczne laury jak Nagroda im. Andrzeja Zawady na KOLOSACH w Gdyni, patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej czy zwycięstwo w plebiscycie Uniwersytetu Śląskiego. Również liczne zainteresowanie mediów w Polsce i za granicą - TVP, TVN, POLSAT, Polskie Radio, TOK.FM, Interia, Onet, WP, National Geographic, REDBULL i wiele innych.


Fitness Graviton Wadowice - siłownia i fitness w Wadowicach

Artykuły promocyjne

logo RSS

IT Wadowice: Projekt 100 Wulkanów