Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Nietrzeźwy spowodował kolizję

W minioną sobotę policjanci z wadowickiej drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Wysoka. Jak ustalili mundurowi, kierujący Suzuki w trakcie wykonywania manewru włączania się do ruchu nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Toyotą, w efekcie czego doprowadził do zderzenia z pojazdem. W wyniku uderzenia Toyota zjechała do przydrożnego rowu, na szczęście nikomu nic się nie stało. 56-letni sprawca kolizji miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Wobec kierującego zostanie wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178a § 1 KK oraz zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia z art. 86 § 1 KW.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.