Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą i odzyskali skradziony łup

W jednym z wadowickich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna nie chcąc zapłacić za alkohol usiłował uderzyć pracownicę ochrony i groził jej. Dzięki szybkiej reakcji policjantów sprawca został zatrzymany chwilę po zdarzeniu.

W miniony wtorek (8 grudnia 2018 roku) tuż przed południem dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że mężczyzna ukradł alkohol ze sklepu na terenie miasta. Policjanci Ogniwa – Patrolowo Interwencyjnego, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że mężczyzna zabrał 2 butelki alkoholu i wyszedł ze sklepu. Pracownica ochrony, która zauważyła, że doszło do kradzieży pobiegła za złodziejem, jednak ten chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy usiłował uderzyć ją butelką, groził jej, a następnie uciekł. Policjanci w wyniku podjętej penetracji terenu zatrzymali sprawcę na Os. XX-lecia. Nietrzeźwy 43-latek (ponad 3,3 promila alkoholu) miał przy sobie skradziony alkohol, którego wartość została wyceniona na kwotę około 54 złotych. Mieszkaniec Wadowic w środę usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej (art. 281 KK) za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.