Policja Wadowice: Policjantka z Wadowic przeprowadziła prelekcję w ramach kampanii Mama, tata, tablet”
4 stycznia 2019 roku asp. sztab. Małgorzata Hombesch z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy, w ramach kampanii Mama, tata, tablet”, której celem jest przestrzeganie przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, spotkała się z rodzicami dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego w Radoczy. Policjantka w oparciu o założenia akcji zwróciła uwagę na zagrożenia wynikające ze zbyt wczesnego korzystania przez najmłodsze dzieci (w wieku od 0 do 6 lat) z urządzeń elektronicznych, takich jak tablet czy smartfony.
Według badań przeprowadzonych w 2015 roku przez Fundację Dzieci Niczyje pod nazwą Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce” wynika, że ponad 40 % rocznych i dwuletnich dzieci w Polsce korzysta z tabletów lub smartfonów, wśród nich niemal co trzecie dziecko korzysta z urządzeń mobilnych codziennie lub prawie codziennie, 60 % rodziców, którzy udostępniają dzieciom tablet bądź smartfon, robi to, aby zająć się swoimi sprawami, co czwarty po to, żeby dziecko zjadło posiłek, a 18 % by dziecko zasnęło. Pamiętajmy, że dla dziecka w wieku przedszkolnym aktywności online powinny być jedynie dodatkiem do atrakcyjnych form spędzania czasu bez udziału urządzeń elektronicznych. Specjaliści wskazują, że dzieciom do 2 roku życia w ogóle nie powinno się udostępniać urządzeń elektronicznych.
Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, wadowice.policja.gov.pl/, wadowice.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policjantka-z-wadowic-przeprowadzila-prelekcje-w-ramach-kampanii-mama-tata-tablet
Ostatnie Artykuły

Pod Krzyżem Katyńskim Wadowice wróciły do pamięci o Katyniu i Smoleńsku

Odpoczynek, który nakręca twórczość - ważna lekcja z Wadowic

W Wyźrale policjanci pokazali seniorom, jak dziś działają oszuści

Trójmiejski jazz przyjedzie do Andrychowa z koncertem pełnym improwizacji

Seniorzy w Kalwarii usłyszeli ostrzeżenie od dzielnicowych

W Wadowicach padnie ostatnie pytanie o wpływ Karola Wojtyły na Sobór

Alkohol i narkotyki w powiecie wadowickim - policja zatrzymała czterech kierowców

Wieś sprzed dwóch wieków wraca w Wadowicach w pracach z terapii

W WCK o pięciu językach miłości – wykład, który ma pomóc lepiej słuchać bliskich

Czy SEO w 2026 roku jeszcze działa? Mity vs rzeczywistość

W Wadowicach pokażą film o ucieczce przed przeszłością i żelaznym uścisku dyktatury

Darmowe treningi piłkarskie ruszają także w Kleczy i miejsc jest tylko 300

Wadowiccy dzielnicowi po zwykłej kontroli trafili na kradziony alkohol

