Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

„Bezpieczny przejazd” – wspólne działania wadowickiej drogówki z SOK

4 lutego 2019 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, w godz. 9:00 - 11:00 realizowali wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Celem działań jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze nadzorując przejazd kolejowy w rejonie ul. Tkackiej w Andrychowie zatrzymali do kontroli drogowej 7 kierujących, którzy nie zastosowali się do znaku "STOP". Podczas prowadzonej kampanii mundurowi rozdawali również ulotki promujące akcję z przepisami w tym zakresie.

Przypominamy, że nieostrożny wjazd oraz wejście na przejazd kolejowo-drogowy może zakończyć się wypadkiem, nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego tak ważne jest, by każdy kierujący przy przejeżdżaniu przez torowisko zachował szczególną ostrożność, a przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego bez zapór zastosował się do znaku „STOP”, jeżeli znak taki jest ustawiony przy drodze.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.