12-07-2019

Jest kolejna karetka dla wadowickiego szpitala

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach ma do dyspozycji nową karetkę transportową. Do użytku oddano ją w piątek, 12 lipca br. Zakup sfinansował Wojewoda Małopolski, który przekazał na ten cel 100 000 zł, Powiat Wadowicki (wkład finansowy – 96 300 zł) oraz ZZOZ w Wadowicach (wkład  43 700 zł).

To fabrycznie nowy ambulans typu A - Volkswagen Transporter T6 z silnikiem o pojemności 2.0, z wieloma udogodnieniami dla pacjentów. Posiada krzesełko kardiologiczne wpinane w podłogę, rampę najazdową, nowoczesne nosze. Na takim sprzęcie, który poprawi komfort pacjentów, i pracy personelu medycznego nam zależało, i cieszymy się, że taki ambulans udało się kupić – podkreśla wicestarosta Beata Smolec.

W uroczystości oddania do użytku oraz poświęcenia nowej karetki obok dyrektor i pracowników ZZOZ uczestniczyli m.in.: poseł Marek Polak, radny wojewódzki Filip Kaczyński, przedstawiciele samorządu powiatowego: starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec, członkowie Zarządu Powiatu: Marek Ciepły i Mirosław Sordyl oraz radni powiatowi: Zdzisław Kaliński i Mirosław Nowak. Obecny był także przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz. 

- W imieniu własnym oraz pracowników szpitala dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tego ambulansu. Dziękuję też za tak liczną obecność na dzisiejszym wydarzeniu – mówiła na uroczystym oddaniu karetki do użytku dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec.

Przypomnijmy, że w maju tego roku do wadowickiej lecznicy trafił nowy ambulans typu C, który służy do przewozu pacjentów do innych placówek medycznych. Więcej na ten temat piszemy tutaj: http://powiat.wadowice.pl/Nowa-karetka-dla-wadowickiego-szpitala.-Na-tym-nie-koniec--11020.html

Z kolei na wrzesień zaplanowano oddanie do użytku kolejnej nowej karetki, która zakupiona zostanie dzięki pomocy finansowej gmin z terenu całego powiatu. W sumie w ciągu kilku miesięcy nasz szpital wzbogaci się więc o trzy nowe ambulanse.