15-11-2019

Andrychowianie najlepsi pod siatką

14 listopada br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Andrychowie zorganizowano II Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Dyrektora tutejszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. W zawodach wzięły udział drużyny składające się z dziewcząt i chłopców z siedmiu szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego. Zwyciężyli uczniowie andrychowskiego „ogólniaka”.

Po losowaniu grupę A utworzyły zespoły I LO w Wadowicach, ZS Nr 2 w Andrychowie, ZSiPO w Kalwarii i CKZiU Nr 2 w Wadowicach, a w grupie B znalazły się reprezentacje CKZiU w Andrychowie, KEN w Kalwarii i  I LO w Andrychowie. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W finale spotkały się dwa największe powiatowe licea: andrychowskie i wadowickie. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. I LO Andrychów
2. I LO Wadowice
3. CKZiU Nr 2 Wadowice
4. CKZiU Nr 1 Andrychów
5. KEN Kalwaria
6. ZS Nr 2 Andrychów
7. ZSiPO Kalwaria

Pierwsze trzy reprezentacje szkół otrzymały z rąk dyrektor I LO w Andrychowie Katarzyny Przebindy-Niemczyk nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach, a zwycięzca ponadto okazały puchar.

Drużyna I LO w Andrychowie wystąpiła w składzie: Klaudia Bodzek, Karolina Partyka, Zuzanna Bizoń, Wiktoria Masiuk, Paulina Mider, Patrycja Bogunia, Szymon Kożuch (kapitan), Kacper Komendera, Wojciech Wnęczak, Patryk Pasternak  i Mateusz Mizera. Opiekunem zespołu był Paweł Kopaczewski.

Turniej zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Wanda Tomiczek-Jamróz, Anna Guzdek, Paweł Kopaczewski i Roman Rupik.