Kłącza - koncert muzyki improwizowanej

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert w piątek, 22 listopada 2019 r., o godzinie 19.00 w sali kameralnej przy ul. Teatralnej 1.

 Bouchons d'oreilles (fr. – zatyczki do uszu) to projekt, za którym stoją Łukasz Kacperczyk i Mateusz Wysocki. Duet opublikował do tej pory cztery wydawnictwa i trafił ze swoją muzyką w miejsca, takie jak amerykański label Astral Spirits, który wydaje legendy muzyki improwizowanej, lub węgierską wytwórnię Farbwechsel. Bouchons grają improwizowaną muzykę gęstą od zdarzeń dźwiękowych.

Kłącza to cykl koncertów improwizowanych, eksperymentalnych i elektronicznych. Kłącza to miasta połączone siecią wydarzeń prezentujących najnowsze zjawiska muzyki polskiej i zagranicznej, stylistyką nawiązujące m.in. do free impro oraz Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Artyści występujący w ramach cyklu aktywnie uczestniczą w tworzeniu sceny i kultury. Są to muzycy, wydawcy, organizatorzy, propagatorzy sztuki, autorzy instalacji, dziennikarze, poeci. Kłącza są dla poszukujących, to kontent i punkt wyjścia do dalszych poszukiwań. Na spotkaniach po koncertach muzycy będą przybliżać zagadnienia związane ze swoją twórczością, niezależnym rynkiem wydawniczym i cyklem życia artystów odległych od komercyjnego świata. Kłącza mają to do siebie, że nieustannie się rozrastają. W tym roku Andrychów, Wadowice i Zator.

 


IT Wadowice: Kłącza - koncert muzyki improwizowanej