Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w projekcie pn. „Małopolski Tele-Anioł”.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia osób niesamodzielnych poprzez realizację działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania oraz usług wykorzystujących nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne, które umożliwią osobom niesamodzielnym jak najdłuższe bezpieczne pozostanie w ich środowisku. Małopolski Tele-Anioł wspiera osoby najbardziej potrzebujące w naszym województwie, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności potrzebują pomocy. Realna opieka zostaje zapewniona między innymi dzięki opasce bezpieczeństwa, która jest lekka i łatwa w obsłudze i przede wszystkim ratuje życie. Osoby niesamodzielne, biorące udział w projekcie,  po naciśnięciu przycisku SOS mogą w szybki sposób skontaktować się z ratownikiem medycznym, który po odebraniu zgłoszenia oceni stopień zagrożenia i udzieli odpowiedniej pomocy lub wsparcia, łącznie  z wezwaniem pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni zatrudnieni w centrum dostępni są 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

W ramach projektu poszukiwani są także opiekunowie gotowi nieść pomoc mieszkającym w pobliżu seniorom, osobom niesamodzielnym i niepełnosprawnym. Osoby zainteresowane współpracą dzięki bezpłatnemu szkoleniu mogą uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe oraz znaleźć zatrudnienie w ramach projektu.

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać na stronie projektu www.malopolska.pl/teleaniol oraz w biurze projektu pod nr 12 61 60 611.

    Galeria zdjęć