Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od dnia 13 września 2021 r. Powszechny Punkt Szczepień zlokalizowany w Wadowickim Centrum Kultury zakończył swoją działalność. Nie znaczy to jednak, że nasi mieszkańcy nie mają możliwości zaszczepienia. Nadal bowiem funkcjonują na terenie Gminy Wadowice trzy Punkty Szczepień (Przychodnia Zdrowia Nowa-Med ul. Wojtyłów w Wadowicach, NZOZ Farmed ul. Lwowska oraz ZZOZ Wadowice, ul.Karmelicka).

steven cornfield jWPNYZdGz78 unsplash 1024x683 - Powszechny Punkt Szczepień zakończył swoją działalność

W naszym punkcie zaszczepiliśmy 15140 osób. Warto zaznaczyć, że znaczna część tych osób, to mieszkańcy spoza naszej gminy. Wielu z nich zamieszkuje Gminę Tomice, która nie miała u siebie żadnego punktu szczepień. W ostatnim czasie jednak znacznie spadło zainteresowanie szczepieniami do około (średnio) 40 osób dziennie, a według zaleceń  Wojewody, utrzymywanie Powszechnego Punktu Szczepień jest zasadne, gdy jeden zespół szczepiący szczepi w ciągu dnia min. 100 osób.

W naszym punkcie w szczytowym czasie były aż trzy takie zespoły (szczepiono wówczas dziennie od 200-400 osób). W związku z tym, że zainteresowanie szczepieniami znacznie spadło, a Wadowickie Centrum Kultury, które udostępniło nam swoje pomieszczenia na zorganizowanie punktu musiało rozpocząć swoją działalność w pełnym zakresie, nasz punkt funkcjonował tylko do 13 września.