Na dzień 16 października 2021 r. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach we współpracy z Radiem eM, przygotowało audycję z cyklu „Takim Go pamiętamy”, która tego dnia zostanie wyemitowana na antenie katowickiej rozgłośni. W 43. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, o swoich wspomnieniach opowie Ksiądz Infułat Jakub Gil oraz Pani Maria Zadora

Takim Go pamietamy 1 - Takim Go Pamiętamy - Ks. Infułat Jakub Gil i Pani Maria Zadora o Janie Pawle II

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II ma zaszczyt zaprosić na spotkanie „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się 16 października 2021 r. Będzie to kolejne takie wydarzenie z cyklu, zapoczątkowanego dwa lata temu. Tym razem jednak wydarzenie będzie miało całkiem nowy wymiar – Muzeum podjęło współpracę z Radiem eM, które tego dna złoży wizytę w rodzinnym mieście Papieża Polaka.  We współpracy z katowicką rozgłośnią zostanie zrealizowana całodzienna audycja, w czasie której będziemy mogli wysłuchać wyjątkowych wspomnień ludzi związanych z tym miastem.

Pierwszym z zaproszonych gości będzie Pani Maria Zadora – wychowawca wielu pokoleń wadowiczan, była dyrektor jednej ze szkół, wieloletnia przewodniczka Muzeum. Rodzinnie związana z kamienicą przy ul. Kościelnej 7, pracownia introligatorska jej dziadka mieściła się bowiem w kamienicy, w której dziś znajduje się Muzeum. Dlatego też postać Jana Pawła II jest szczególnie bliska jej sercu.

Ksiądz Infułat Jakub Gil, były proboszcz wadowickiej bazyliki, przyjął święcenia z rąk biskupa Karola Wojtyły. Jako gospodarz rodzinnej parafii Ojca Świętego, gościł go w czasie pamiętnej pielgrzymki w 1999 r. To jego wspomniał Jan Paweł II w Wadowicach mówiąc: „W seminarium się mówiło Kubę. Kuba Gil”. Przez lata pielgrzymował na Stolicę Piotrową – za życia i po śmierci Papieża. Jest gorącym propagatorem jego kultu i legendarną postacią papieskiego miasta.

Spotkajmy się razem w Wadowicach, mieście gdzie „wszystko się zaczęło”. Razem budujmy Wspólnotę! Audycja będzie miała swoją emisję na antenie Radia eM, 16 października 2021 r. po godz. 12:00.