Powiat Wadowice: Konkurs Peryskopu” rozstrzygnięty
XXIII Powiatowy Konkurs Publicystyczny O Laur Peryskopu” rozstrzygnięty. 23 kwietnia b.r. w Auli Papieskiej I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach wręczono nagrody dla najlepszych młodych publicystów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego. Grand Prix za najlepszy tekst konkursu przyznano Mai Janoszek z I LO w Wadowicach. Powiat Wadowicki na uroczystości reprezentowały przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska oraz wicestarosta Beata Smolec.
Jury w składzie: Dorota Bosak-Żeglińska nauczyciel języka polskiego w CKZiU Nr 2 w Wadowicach, Marcin Guzik redaktor naczelny portalu internetowego WadowiceOnline oraz Bogdan Szpila dziennikarz Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej”, po starannym przeanalizowaniu 30 reportaży i felietonów miało niełatwy orzech do zgryzienia. Prace prezentowały wysoki poziom językowy i miały różnorodną tematykę. Pierwsze miejsce w kategorii reportaż zajęła Aleksandra Dębska z I LO w Wadowicach. Uczennica zdobyła również trzecie miejsce a także wyróżnienie w tej samej kategorii. Na drugim stopniu podium uplasowała się Martyna Żak z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano również Dagmarze Bałys z I LO w Wadowicach, Gabrieli Borek z ZS CKU w Radoczy i Annie Rozho z I LO w Wadowicach.
Zwycięzcą w kategorii felieton był Mikołaj Młocek z I LO w Andrychowie, a kolejne miejsca zajęły Gabriela Mrzygłód z I LO w Andrychowie oraz Joanna Rubaszewska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach. Wyróżnienia otrzymały Oliwia Polak, Aleksandra Sternal (obie są uczennicami I LO w Andrychowie) a także Maja Janoszek.
Opiekunowie laureatów nagród i wyróżnień Elżbieta Karelus z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, Joanna Bolek z CKZiU Nr 1 w Wadowicach, Joanna Czarnecka i Magdalena Biel z I LO w Andrychowie, Paweł Kubaszewski z ZS CKU w Radoczy oraz Henryk Odrozek z I LO w Wadowicach otrzymali dyplomy uznania.
Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Wadowicach.
Starostwo Powiatowe Wadowice, powiatwadowicki.pl/aktualnosci/konkurs-peryskopu-rozstrzygniety/
Ostatnie Artykuły

Nowojorski jazz w Andrychowie. Trio Mike’a Parkera zagra w Klubie 69

Na orliku rusza lato z piłką. Startują darmowe turnieje dla młodych

Rajd Małopolski zmieni ruch w Wadowicach. Część ulic będzie całkiem zamknięta

Wadowicki profesor łączył Grecję z Polską. W muzeum wraca jego historia

Gaz pieprzowy, zegarek i klucz - 18 i 19-latek z zarzutami rozboju

Nowy żłobek w Wadowicach już prawie gotowy. Rekrutacja ruszyła

Młodzi biorą kulturę w swoje ręce - i robią to po swojemu

Odkurzacz zniknął ze sklepu, 25-latek szybko usłyszał zarzut

Granat w lesie pod Wadowicami - saperzy nie ryzykowali ani chwili

Jak dobrać internet do pracy hybrydowej?

Dzieci usiadły za kierownicą radiowozu - policja zaskoczyła na pikniku

Jedno drzewo, trzy losy i seans, który zatrzyma uwagę w Kinie Centrum

109 i 111 km/h w terenie zabudowanym - policjanci zatrzymali prawa jazdy

Jazz wyjdzie na ulice Suchej Beskidzkiej. Pierwsza parada ruszy przez centrum
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie - filie, katalog online i karta czytelnika
- Urząd Stanu Cywilnego w Wieprzu - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Urząd Skarbowy w Wadowicach - kontakt, godziny, gminy obsługiwane i sprawy online
- Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z siedzibą w Stroniu - kontakt, zajęcia i oferta
- Straż Miejska w Wadowicach - telefon, godziny, zgłoszenia interwencji
- Urząd Stanu Cywilnego w Kalwarii Zebrzydowskiej - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
