Zapraszamy na spotkanie dla mieszkańców z okazji uruchomienia nowej tężni przy ul. Topolowej, niedaleko Parku Miejskiego w Wadowicach.

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i drzewo
Uroczyste otwarcie świeżo wybudowanego obiektu będzie miało miejsce w najbliższą środę 1 czerwca, w godzinach od 14.00 do 16.00. Będzie to pierwszy dzień funkcjonowania tężni – serdecznie zapraszamy na ul. Topolową w Wadowicach, obok Parku Miejskiego.

Tężnia solankowa z leczniczą tarniną jest obiektem ogólnodostępnym o charakterze uzdrowiskowym. To naturalny inhalator, przeznaczony do wytwarzania tzw. „mgły wodnej”, czyli aerozolu o właściwościach zdrowotnych, wchłaniany przez korzystających podczas sesji inhalacyjnych. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej oraz ogólnego wyczerpania organizmu.

Wokół tężni powstały chodniczki, ławki, oświetlenie iluminacyjne obiektu, latarnie solarne, miejsca postojowe dla rowerów, strefa zieleni oraz punkt widokowy z lunetą obserwacyjną.

Cieszymy się, że powstało w Wadowicach kolejne miejsce wypoczynkowo-uzdrowiskowe i zarazem nowa atrakcja turystyczna. Korzystanie z obiektu jest oczywiście bezpłatne.