Co zawiera projekt wnętrz?

Chcesz, aby projektowanie wnętrz stało się dla Ciebie niezapomnianą przygodą? Właśnie podejmujesz swoje pierwsze zlecenie, ale nie masz pewności, czy zawrzesz w nim wszystko, co jest niezbędne, by zostało uznane za w pełni profesjonalne? Nie martw się! Z naszą pomocą nauczysz się nie tylko szybko realizować projekty, ale również odpowiednio je oznaczyć, by za proponowanymi przez Ciebie usługami szła także gwarancja jakości!

Projektowanie wnętrz - składowe realizacji

Fachowcy na co dzień współpracujący z projektantami wnętrz z AllDesign radzą, by na początku prowadzenia działalności w sektorze projektowanie wnętrz skupić się na detalach. Co to znaczy? Otóż to, by do zasobów dokumentacyjnych zaliczać nie tylko najbardziej efektowne wyniki naszej pracy jak np. wizualizacje i animacje, ale również prostsze formy w postaci rysunków technicznych, szkiców oraz ilustracji. Im szerzej skompletowana dokumentacja projektu - tym bardziej profesjonalny będzie jego wygląd od strony wstępnej - jeszcze przed przystąpieniem do prac realizacyjnych.

Projektowanie wnętrz - koszty

W każdym podejmowanym projekcie wnętrz musi być obecny wstępny kosztorys wraz z wykazem materiałów, jakie trzeba będzie kupić. Piszemy “wstępny”, ponieważ przy tworzeniu wizualizacji oraz kupowaniu materiałów kwestie finansowe mogą ulegać zmianie. Większość renomowanych fachowców na co dzień traktujących projektowanie wnętrz jako swoją pracę zawodową, określa na samym początku widełki tolerancji różnic cenowych przy początku oraz przy końcowej fazie projektu. To pozwala klientom na uniknięcie późniejszych, niemiłych zaskoczeń.

Projektowanie wnętrz - wizualizacje i animacje

Projektowanie wnętrz - wizualizacje i animacje

Niektórym klientom zlecającym projektowanie wnętrz specjalnym firmom wystarczą same wizualizacje wykonanych propozycji aranżacyjnych w 3D - jak zauważa grono projektantów z grupy alldesign.com.pl. Warto pamiętać jednak o tym, że same wizualizacje w postaci odwzorowania obiektu na płaszczyźnie 2D, czyli na płasko to nie wszystko, czym możemy utwierdzić klienta, że podjął właściwą decyzję, wybierając właśnie nas.

Specjalnie przygotowane animacje wnętrz, gdzie za pomocą kamery kreuje się zaprojektowaną przestrzeń w formie wirtualnego spaceru, są bardzo silnym gwarantem pozytywnego zakończenia projektu. Jeśli klient może się wczuć w sytuację, że ogląda zaprojektowane wnętrze w ekranie komputera, przemierzając tę przestrzeń - otrzymuje pełen obraz jakości w najdrobniejszych szczegółach. Kiedyś o takich możliwościach technicznych mogliśmy jedynie pomarzyć.

Projektowanie wnętrz - ilość a jakość

Filmiki z wirtualnym przeglądem zaprojektowanych wnętrz trwać mogą od kilkudziesięciu sekund nawet do kilkunastu minut. Często wykorzystuje się je w prezentacjach planowanych projektów inwestycyjnych, o dużym zasięgu komercyjnym. Nowoczesne projektowanie wnętrz korzysta z nich również przy tworzeniu nawet najskromniejszych, klasycznych obiektów. Kiedyś renderingi stanowiły ostatni etap prac, dziś są jedynie uzupełnieniem animacji.