Wadowiccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży puszki wraz z pieniędzmi przeznaczonymi na cel charytatywny. 42-latek wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta została skradziona puszka wraz z pieniędzmi zbieranymi na leczenie chorującego chłopca. Jak wynikało z nagrań monitoringu, złodziej przebywając w lokalu, wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników i ukradł puszkę wypełnioną pieniędzmi, która stała na ladzie, po czym się oddalił. Niedługo po zdarzeniu kryminalni wytypowali osobę odpowiedzialną za to przestępstwo. 42-letni wadowiczanin został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na terenie miasta. Policjanci w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 500 złotych.
Wczoraj (22 listopada br.) śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, do którego się przyznał i złożył na tą okoliczność wyjaśnienia. Za część pieniędzy 42-latek zakupił alkohol. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.