Już po raz osiemnasty WCK przyznało tytuły „Dobrodziejów Kultury” firmom, instytucjom oraz osobom, które wsparły centrum kultury w minionym roku. Uroczystą galę uświetnili  laureaci Festiwalu Artystycznego „Talenty”  oraz zespół Meloarte.

DSC 7935 e1674463076651 - Zobaczcie kto zdobył tytuł "Dobrodzieja Kultury 2022"!

Dobrodziej Kultury to honorowy tytuł przyznawany corocznie przez Wadowickie Centrum Kultury wszystkim instytucjom i osobom, które w poprzedzającym roku wspierali działalność WCK czy to finansowo czy w inny sposób. Tytuł przyznawany jest od osiemnastu lat. Uroczystość odbyła się w sali kameralnej.


W piątek (20.01) siedemnaście wadowickich firm, instytucji oraz osób prywatnych – zostało uhonorowanych tą wyjątkową nagrodą:

Grupa Maspex, Cukiernia Wadowice, Hotel Radocza Park Active & Spa, As Invest – Dinolandia, MWD sp. z o.o – Park Miniatur, Park Hotel Łysoń, Broad Peak, GMB Bracia Książek, ProRock Climbing, Psie Ego Jerzy Herma, Fun Park,Ryszard Bal,Babra Gedl, Maria Radwan, Janusz Sobala, Andrzej Kotowiecki, prof. Witold Brostow.

Tytuł Patron Kultury przyznano Uniwersytetowi Pedagogicznemu w Krakowie.

Tytuł Przyjaciel Kultury otrzymali:

Alior Bank, Restauracja „Cud Malina”, Bongo Invest, Galicjanka, Wydawnictwo Znak, Centrum Edukacyjne EST, Restauracja Graniczna.

Wieczór uświetnił znakomity koncert zespołu Meloarte oraz Festiwalu Artystycznego Talenty2022. Meloarte to zespół stworzony z miłości do tworzenia sztuki. Ich głównym założeniem jest działania na rzecz rozwoju młodych talentów. Od zeszłego roku  współpracuje z wadowickim centrum kultury. Ich koncerty to mieszanka młodości oraz pasji. Zespól skalda się z 40 artystów, kameralnej orkiestry smyczkowej, chóru i solistów. Klara Lemprt, Maja Graca, Martin Finnegan– to laureaci wadowickiego Festiwalu Artystycznego „Talenty”, który jest organizowany od 2000 roku.