Policja Wadowice: Wadowiccy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas widowiska artystycznego
Policjanci z Wadowic oraz jednostek podległych wspierani przez funkcjonariuszy z Krakowa zabezpieczali widowisko artystyczne z okazji 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Stróże prawa nie odnotowali żadnych ekscesów chuligańskich ani też zdarzeń kryminalnych.
Miniony weekend był bardzo pracowity dla policjantów z powiatu wadowickiego. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo podczas widowiska artystycznego Nie zastąpi Ciebie nikt” wspomnienie św. Jana Pawła II w 18. rocznicę śmierci, który odbył się wczoraj (2 kwietnia br.) na wadowickim rynku. Istotnym elementem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa, jak również odpowiedniej organizacji ruchu drogowego. Służbę w tym dniu pełnili zarówno policjanci mundurowi jak i policjanci w ubiorze cywilnym. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali funkcjonariusze pionu prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, krakowscy policjanci pionu kryminalnego oraz policjanci nieetatowej grupy rozpoznania pirotechnicznego, którzy w tym dniu udzielili wsparcia wadowickiej komendzie. Przy zabezpieczeniu pomagały również inne służby w tym m.in. strażnicy miejscy, strażacy, przewodnicy psów i ratownicy medyczni.
Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach, pracował specjalnie powołany sztab.
Tego dnia również w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się duże uroczystości religijne na terenie Klasztoru OO. Bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, w których udział wzięło około tysiąc osób. Nad bezpieczeństwem czuwali miejscowi policjanci.
Oba wydarzenia przebiegły w spokojnej atmosferze i nie wymagały policyjnych interwencji. Dzięki intensywnej pracy wszystkich służb uroczystości przebiegły z należytą powagą.
Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, wadowice.policja.gov.pl/kwa/aktualnosci/32630,Wadowiccy-policjanci-dbali-o-bezpieczenstwo-podczas-widowiska-artystycznego.html
Ostatnie Artykuły

W „Czwórce” czas cofnął się o 60 lat podczas jubileuszu szkoły

Spytkowice usłyszały o oszustwach i prędkości - policja zebrała uwagi

Kwiecień w Strefie SOWA w Wadowicach - nauka, język i zabawa

Tekstylia nie trafią już do zwykłego kosza. Wadowice uruchamiają bezpłatną zbiórkę

Ryan Gosling w kosmicznej pułapce - WCK szykuje seanse Projektu Hail Mary

Na Delfinie przybyło suszarek, a kolejki po basenie mają wreszcie zniknąć

W Wieprzu policja ostrzegła uczniów - oszuści celują w seniorów

Strefa SOWA robi krótką przerwę. W WCK wróci z nową energią

Głośny wydech i 136 km/h - Audi w Jaroszowicach straciło prawo jazdy

Uczniowie weszli do wadowickiej komendy - policjanci pokazali kulisy służby

Marzanna wraca do rozmowy - i wiosna robi się bliższa

Elegancja bez wysiłku – jak wyglądać stylowo w każdej sytuacji?

Kasy do muzeum przeniosły się do Ogrodu Pielgrzyma i zmieniają sposób wejścia na zwiedzanie

