Dzieci z andrychowskiego przedszkola odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach. Mundurowi przygotowali dla maluchów kilka atrakcji i opowiadali, jak wygląda codzienna służba policjanta.

    W poniedziałek (13 listopada br.), grupa około 30 dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek im. bł. Edmunda Bojarowskiego w Andrychowie odwiedziła wadowicką komendę. Celem wizyty było przede wszystkim zapoznanie najmłodszych ze specyfiką pracy policjantów oraz kreowanie pozytywnego wizerunku funkcjonariusza Policji. W trakcie zajęć przedszkolaki miały możliwość poznać rodzaje umundurowania, stopnie służbowe oraz tajniki pracy na różnych stanowiskach, a także zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu policji m.in. pałki, kamizelki kuloodporne i kajdanki. Spotkanie było też okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci uczyły się przy pomocy maty imitującej przejście dla pieszych, jak prawidło przechodzić przez jezdnię. Policjanci przypomnieli najmłodszym jak ważne jest posiadanie przy sobie elementów odblaskowych, których używanie może zapobiec tragedii na drodze.

Na zakończenie najmłodszych czekała jeszcze jedna niespodzianka. Na placu przed komendą policjanci przygotowali dla dzieci radiowóz, do którego każde z nich mogło wsiąść. Atrakcją było też włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w policyjnym samochodzie. Na pamiątkę każdy maluch otrzymał książeczkę pt. „Co słychać na komendzie”.

Wizyta przedszkolaków była miłym akcentem w naszej codziennej pracy.

 

  • Na tle baneru z napisem Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach stoją i siedzą dzieci w kamizelkach odblaskowych. Za nimi stoi umundurowany policjant ruchu drogowego i policjant w stroju cywilnym.
  • Na tle garaży oznakowany radiowóz z otwartymi drzwiami. Wokoło grupa dzieci w odblaskowych kamizelkach i po lewej stronie policjant w stroju cywilnym.
  • Na zdjęciu widać dwie małe dziewczynki w odblaskowych kamizelkach, które stoją przed matą z narysowanym przejściem dla pieszych. Widać znaki drogowe i policjanta w stroju cywilnym. W tle kobieta siedzi za biurkiem.