Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki” w powiecie wadowickim
W weekendowe patrolowanie, które miało na celu wyłapanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, zakończyło się zatrzymaniem trzech osób. Czy mieszkańcy powiatu wadowickiego zrozumieją wreszcie, że drogi nie są miejscem na ryzykowne zachowania?
  • Akcja "Alkohol i narkotyki" przeprowadzona przez policję w Wadowicach.
  • 1123 kierujących przebadanych pod kątem obecności alkoholu i narkotyków.
  • Zatrzymanie trzech nietrzeźwych uczestników ruchu, w tym rekordzisty z prawie 3 promilami alkoholu.
  • Apel policji o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

W ramach działań prewencyjnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu wadowickiego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili szczegółowe kontrole. Inicjatywa ta, nazwana "Alkohol i narkotyki", miała za zadanie wyeliminować z ruchu osoby, które stanowią zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników dróg.

Wśród zatrzymanych znalazł się kierowca samochodu marki Ford, który miał 0,56 promila alkoholu w organizmie. Jego nieodpowiedzialna decyzja o wsiadaniu za kierownicę w stanie nietrzeźwym kosztowała go prawo jazdy oraz naraża na wysoką karę pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Nadmienić należy, że kontrola drogowa odbyła się w Tomicach, co pokazuje, iż działania policyjne obejmowały różne części powiatu.

Dwie inne osoby, które wpadły w ręce funkcjonariuszy, to rowerzyści. Jeden z nich, 45-letni mężczyzna, zdecydował się na jazdę jednośladem mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Jego nieodpowiedzialność została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych. Drugi rowerzysta, 54-latek, również nie uniknął kary za podobne wykroczenie. Jego stan upojenia alkoholowego był jednak znacznie wyższy, ponieważ badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie, co sprawia, że stał się rekordzistą tej akcji.

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie rozsądku i odpowiedzialności podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. Jak pokazują wyniki działań, nawet jedna nieodpowiedzialna decyzja może skończyć się tragicznie, nie tylko dla nietrzeźwego kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu. Niech te zdarzenia staną się przestrogą i motywacją do zmiany postaw na bardziej odpowiedzialne.


Opierając się na: KPP w Wadowicach