Dziesięciolecie Muzeum Dom Rodzinny JP II: Dzień Otwarty i jubileuszowe obchody w kwietniu
Zbliża się niezwykły dzień w naszym mieście, który będzie okazją do wspólnego świętowania i przypomnienia sobie ważnej postaci, jaką był Jan Paweł II. W czwartek, 9 kwietnia, Dom Rodzinny Jana Pawła II otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych, świętując tym samym dekadę swojej działalności w nowej odsłonie. To wyjątkowe wydarzenie będzie również inauguracją jubileuszowych obchodów, które osiągną swój punkt kulminacyjny w maju.
  1. Zaplanowane animacje, zabawy i konkursy na rynku od godziny 11:00.
  2. Uroczyste krojenie tortu o godzinie 13:00.
  3. Możliwość bezpłatnego zwiedzania Domu Rodzinnego od 13:00 do 17:00.
  4. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz miasta.

W godzinach porannych, już od 9:00, miłośnicy historii i życia Jana Pawła II będą mieli szansę wziąć udział w grze muzealnej, która pozwoli nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale także spostrzegawczość. To niepowtarzalna okazja, aby jeszcze głębiej zanurzyć się w dziedzictwo tego wielkiego człowieka, które od ponad czterech dekad jest pieczołowicie chronione w murach domu przy ulicy Kościelnej 7.

Rozrywka na rynku rozpocznie się o 11:00 i obfitować będzie w różnorodne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W programie znalazły się gry wielkoformatowe takie jak memory, domino czy jenga. To jednak nie wszystko – uczestnicy będą mieli też okazję współtworzyć pamiątkowy mural, łącząc siły z zaproszonymi artystami.

Wspólne świętowanie dziesięciolecia działalności muzeum w nowej odsłonie to doskonała okazja, by przypomnieć sobie i innym o bogatym dziedzictwie, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Nie lada gratką będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania Domu Rodzinnego od 13:00 do 17:00, co zapewni unikalną szansę na bliższe poznanie historii tego wyjątkowego miejsca.

Jubileuszowe wydarzenia pod honorowym patronatem Burmistrza miasta, to nie tylko chwila refleksji nad spuścizną Jana Pawła II, ale także okazja do budowania wspólnoty i wspólnego świętowania. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie muzeum, co z pewnością pomoże zainteresowanym w odpowiednim zaplanowaniu swojego czasu.


Na podst. Informacja Turystyczna w Wadowicach