Charytatywna aukcja malowanych kamieni na rzecz dzieci w Stryszowie

Już 25 maja Dwór w Stryszowie stanie się miejscem niezwykłej charytatywnej aukcji malowanych kamieni. Wydarzenie to organizowane jest na rzecz "Fundacji Zobacz…JESTEM", która wspiera dzieci i młodzież z problemami emocjonalnymi.

  1. Aukcja malowanych kamieni na rzecz dzieci i młodzieży.
  2. Wystawa dedykowana Halinie Dąbrowskiej.
  3. Dochód przeznaczony na Kryzysowy Oddział Ratunkowy.
  4. Prace artystów z całej Polski.

W ramach wydarzenia odbędzie się również wystawa pt. „Halina Dąbrowska – in memoriam - Utopiona w zieleni”. Wystawa ma na celu przybliżenie postaci Haliny Dąbrowskiej, która była zarówno lekarzem psychiatrą, jak i utalentowaną malarką. Dąbrowska ozdabiała swoje prace nie tylko na płótnie, ale także na meblach, przedmiotach codziennego użytku, a nawet na kamieniach rzecznych znad Skawy. W latach 1978-1996 mieszkała i tworzyła w Łękawicy.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w aukcji, która odbędzie się 25 maja o godzinie 15:00 w Dworze w Stryszowie, będącym Oddziałem Zamku Królewskiego na Wawelu. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na działalność Kryzysowego Oddziału Ratunkowego, wspierającego dzieci i młodzież w trudnych sytuacjach życiowych.

„Fundacja Zobacz…JESTEM” specjalizuje się w szeroko rozumianej pomocy dzieciom i młodzieży z problemami emocjonalnymi. Organizacja ta szczególnie koncentruje się na zagadnieniach związanych z zaburzeniami odżywiania, autoagresją, depresją, zachowaniami samobójczymi oraz przemocą rówieśniczą. Fundacja prowadzi również działania edukacyjne i wspiera rodziców, nauczycieli oraz instytucje pracujące na rzecz dzieci i młodzieży.

Podczas wernisażu, syn Haliny Dąbrowskiej, Jarosław Wróblewski, przekazał jeden z kamieni namalowanych przez samą artystkę. Pozostałe prace zostały wykonane przez uczestników projektu „Halina Dąbrowska – in memoriam”. Wśród artystów znajdują się m.in.: Sonia Alcón Gonzales, Urszula Błażowska, Mariusz Filipiuk, Joanna Janicka, Jerzy Kaleta, Leszek Kostuj, Anna Maćkowiak, Eve Mazur, Elżbieta Musiał, Natalia Piłat-Strok, Kinga Smak-Lasocka, Klaudia Skopiec, Marta Stawicka, Edyta Suszek oraz Beata Wcisło.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby wesprzeć szczytny cel i jednocześnie podziwiać niezwykłe dzieła sztuki. Aukcja odbędzie się w sobotę, 25 maja 2024 roku o godzinie 15:00 w Dworze w Stryszowie. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.


Opierając się na: Informacja Turystyczna w Wadowicach