Zmiany w godzinach otwarcia muzeów i biura IT w Boże Ciało
W związku z nadchodzącymi obchodami Bożego Ciała, mieszkańcy powinni być przygotowani na zmiany w godzinach otwarcia niektórych instytucji kulturalnych. Oto szczegółowy przegląd, które miejsca będą działać według zmienionego harmonogramu.
  1. Centrum Informacji Turystycznej będzie zamknięte przez cały dzień.
  2. Muzeum Miejskie również nie będzie dostępne dla zwiedzających.
  3. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II będzie otwarte od 12:00 do 19:00.

W tym roku Boże Ciało przypada 30 maja, a z tej okazji wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu kilku kluczowych instytucji kulturalnych. Centrum Informacji Turystycznej, mieszczące się przy ul. Kościelnej 4, będzie tego dnia zamknięte.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Muzeum Miejskiego, również zlokalizowanego przy ul. Kościelnej 4. Tego dnia nie będzie możliwości zwiedzania wystaw ani korzystania z oferty muzeum.

Jedną z niewielu instytucji, która tego dnia będzie działać, jest Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Znajdujące się przy ul. Kościelnej 7 muzeum będzie otwarte od godziny 12:00 do 19:00, z ostatnim wejściem na ekspozycję o godzinie 17:45. To doskonała okazja, aby w świątecznej atmosferze odwiedzić miejsce związane z życiem i działalnością Jana Pawła II.

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, które często wiąże się z licznymi procesjami ulicznymi i wydarzeniami religijnymi. Warto więc z wyprzedzeniem zaplanować dzień, uwzględniając zmienione godziny otwarcia lokalnych instytucji kulturalnych.


Według informacji z: Informacja Turystyczna Wadowice