Biblioteka zaprasza na spotkania autorskie i warsztaty dla młodzieży

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkowy cykl spotkań autorskich i warsztatów dla dzieci i młodzieży, zatytułowany "Od litery do literatury". To doskonała okazja, aby młodzi mieszkańcy mogli zanurzyć się w fascynującym świecie ksiąg i literatury.

  1. Warsztaty drukarskie, introligatorskie i scrapbooking.
  2. Spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke, Beatą Ostrowicką i innymi autorami.
  3. Spektakl teatralny dla przedszkolaków.
  4. Możliwość zapisów już teraz, liczba miejsc ograniczona.

Program "Od litery do literatury" to inicjatywa, która ma na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale również ukazanie młodym ludziom całego procesu tworzenia książki. Od pomysłu autora, przez proces wydawniczy, aż do promocji i dystrybucji, uczestnicy będą mogli śledzić każdy etap powstawania literatury.

Spotkania i warsztaty będą realizowane od maja do października 2024 roku. W ramach programu przewidziano między innymi warsztaty drukarskie, introligatorskie oraz scrapbooking. Dzieci i młodzież będą miały również okazję uczestniczyć w spotkaniach z wybitnymi autorami literatury dziecięcej i młodzieżowej, takimi jak Wiesław Drabik, Grzegorz Kasdepke, Beata Ostrowicka i Grażyna Bąkiewicz.

W najbliższym czasie odbędą się następujące spotkania:

27 maja 2024 r., godz. 10.00 – spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Na spotkaniu dzieci dowiedzą się o tajnikach warsztatu pisarskiego, o tym, jak konstruuje się fabułę, prowadzi akcję i na co trzeba zwrócić uwagę przy kreowaniu bohaterów i ich świata. Ponadto autorka opowie o swoich książkach, przybliżając ich barwnych bohaterów. Zapraszamy klasy VI – VIII szkoły podstawowej.

3 czerwca 2024 r., godz. 10.00 (WBP ul. Legionów 1) i 12.00 (filia WBP w Wysokiej) – spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, autorem i ilustratorem książek dla dzieci. Wydarzenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak powstaje książka, wysłuchają najbardziej znanych bajek pisarza oraz poznają niezwykłych bohaterów barwnych opowieści. Zapraszamy klasy I-II szkoły podstawowej.

11 czerwca 2024 r., godz. 9:30, 10:30 i 11:30 – spektakl Teatru Maska „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”. Spektakl dla dzieci przedszkolnych biorących udział w „Akademii Przedszkolaka”.

Organizatorzy zachęcają klasy szkolne do zapisów na te ciekawe zajęcia. To doskonała okazja, aby zainspirować młodych ludzi do czytania, pisania i poznawania tajników tworzenia literatury. Klasy można zgłaszać telefonicznie pod numerem (33) 8234618. Ilość miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć!

O kolejnych wydarzeniach w ramach projektu "Od litery do literatury" będziemy informować na bieżąco. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Źródło: Informacja Turystyczna Wadowice