Rajd Valvoline: Atrakcje i utrudnienia w komunikacji miejskiej
Rajd Małopolski Valvoline 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim liczne atrakcje i niestety pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji komunikacji miejskiej oraz zamknięcia ulic, które będą miały miejsce od 6 do 8 czerwca.
  1. Zmiany w organizacji ruchu od 6 do 8 czerwca.
  2. Zamknięcie ulic i przystanków autobusowych.
  3. Zmiany w trasach linii autobusowych.
  4. Specjalne nalepki dla mieszkańców zamkniętych ulic.

W dniach 6-8 czerwca nasze miasto stanie się centrum rajdowych emocji dzięki odbywającemu się Rajdowi Małopolski Valvoline 2024. Wydarzenie to, będące częścią Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy Centralnej, przyciągnie do nas tysiące miłośników motoryzacji.

Chociaż rajd przyniesie wiele radości i korzyści dla lokalnej gospodarki, należy pamiętać o zmianach w organizacji ruchu, które są nieuniknione. Od 6 czerwca, godz. 6:00 do 8 czerwca, godz. 22:00, wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w ruchu drogowym, głównie w rejonie ul. Sienkiewicza, Wojska Polskiego, Teatralnej i Nadbrzeżnej. Mieszkańcy tych ulic otrzymali specjalne nalepki, umożliwiające dojazd do swoich posesji.

Na czas rajdu, przystanek na ul. Sienkiewicza zostanie zamknięty. Dodatkowo, 7 czerwca zamknięty będzie górny parking na Dworcu Autobusowym oraz parking na ul. Nabrzeżnej, co wpłynie na organizację targu w tamtym rejonie.

Zmiany dotkną również komunikacji miejskiej. Linia U1 kursować będzie z pominięciem przystanku na placu Kościuszki w obu kierunkach. Linia U2 w kierunku Zawadki nie zmieni trasy, jednak w drodze powrotnej ominie przystanki na placu Kościuszki, ul. Gimnazjalnej, ul. Sikorskiego i ul. Piłsudskiego. Linia U3 kursować będzie bez przystanku na placu Kościuszki, a linia U4 w drodze powrotnej ominie kilka przystanków, kierując się bezpośrednio na Dworzec Autobusowy po przystanku Wadowice ul. Mickiewicza – Prochownia.

Podobne zmiany dotyczą linii U5, U6 oraz linii 10 Andrychów – Wadowice, które będą pomijać przystanki na placu Kościuszki oraz ul. Sienkiewicza. Dodatkowo, w dniach 6 i 8 czerwca, linia 10 będzie omijać przystanki na ul. Sienkiewicza oraz ul. Sikorskiego.

Organizatorzy przepraszają za wszelkie niedogodności i zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby wydarzenie przebiegło sprawnie i bezpiecznie. Mieszkańcy są proszeni o cierpliwość i wyrozumiałość w tym okresie.

Rajd Małopolski Valvoline to nie tylko wyzwanie logistyczne, ale również okazja do promocji naszego regionu i wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Będzie to czas pełen emocji i sportowych wrażeń, które na pewno na długo zapadną w pamięci uczestników i mieszkańców.


Na podst. Urząd Miejski Wadowice