Mamuty w Wadowicach: wystawa i warsztaty edukacyjne w Muzeum Miejskim

W Muzeum Miejskim rusza nowa wystawa “Gdy w Wadowicach biegały mamuty…”, która przeniesie nas w czasy epoki lodowcowej. Dla młodszych uczestników przygotowano specjalne warsztaty edukacyjne "W poszukiwaniu mamutów".

  1. Wystawa dostępna od 25 maja do 8 września 2024 r.
  2. Warsztaty edukacyjne od 3 czerwca do 6 września 2024 r.
  3. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
  4. Warsztaty przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów klas I-V szkoły podstawowej.

W Muzeum Miejskim otwarto nową wystawę zatytułowaną “Gdy w Wadowicach biegały mamuty…”. Ekspozycja, dostępna od 25 maja do 8 września 2024 roku, powstała we współpracy z Muzeum Geologicznym AGH w Krakowie. Tematyka wystawy koncentruje się na epoce plejstocenu, często nazywanej epoką lodowcową, kiedy to znaczne obszary Polski były pokryte lodem. Wystawa ma na celu przybliżenie zwiedzającym tego fascynującego okresu w historii naszej planety oraz pokazanie, jakie ślady po tej epoce można znaleźć w naszej najbliższej okolicy.

Warto zwrócić uwagę na warsztaty edukacyjne pod nazwą „W poszukiwaniu mamutów”, które będą towarzyszyć wystawie. Warsztaty te odbędą się w dniach od 3 czerwca do 6 września 2024 roku i są skierowane głównie do przedszkolaków oraz uczniów klas I-V szkoły podstawowej. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję przenieść się w czasy epoki lodowcowej, dowiedzieć się, jak wyglądały mamuty, w jakich warunkach żyły oraz dlaczego nie przetrwały do dzisiejszych czasów. Na zakończenie warsztatów uczestnicy wykonają prace plastyczne, które będą mogli zabrać ze sobą na pamiątkę.

Warto podkreślić, że wstęp na wystawę jest bezpłatny, co stanowi dodatkową zachętę do odwiedzenia Muzeum Miejskiego. Natomiast koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 10 zł za osobę. Chęć udziału w warsztatach należy zgłaszać pod numerem telefonu: 33 873 81 00.

Nie przegapcie okazji, aby razem z dziećmi odkryć fascynujący świat mamutów i epoki lodowcowej. To wyjątkowa szansa na połączenie nauki z zabawą w inspirującej atmosferze Muzeum Miejskiego.


Wg inf z: Informacja Turystyczna w Wadowicach