Junior Jazz Festival: Przesłuchania i koncerty już jutro w Wadowicach

Już 6 czerwca 2024 roku rozpocznie się 7. edycja Junior Jazz Festivalu, która przyciągnie młodych muzyków jazzowych do Wadowic. Konkurs i towarzyszące mu koncerty stanowią doskonałą okazję do zanurzenia się w świat jazzu zarówno dla uczestników, jak i widzów.

  1. Przesłuchania konkursowe odbędą się 6 czerwca w Państwowej Szkole Muzycznej.
  2. Koncerty i jam session w różnych lokalizacjach od 5 do 9 czerwca.
  3. Organizatorzy to m.in. Fundacja im. Bronisława Chromego i Miasto Wadowice.
  4. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Junior Jazz Festival to prestiżowy konkurs muzyczny, który odbędzie się po raz siódmy w Wadowicach. Przesłuchania konkursowe będą miały miejsce 6 czerwca 2024 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Warto podkreślić, że impreza skierowana jest do młodych muzyków do 19 roku życia, którzy pasjonują się jazzem i jego pochodnymi.

Pomysłodawcą i dyrektorem Junior Jazz Festival jest Krzysztof Odrobina, wybitny pedagog i pianista, a także dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Wadowicach. W organizację festiwalu zaangażowane są również Fundacja im. Bronisława Chromego, Szkoła Muzyczna Yamaha, PSM I i II stopnia, Miasto Wadowice oraz Wadowickie Centrum Kultury.

Kulturalny maraton rozpocznie się już 5 czerwca koncertem zespołu BLU/BRY o godzinie 20:00 w Kaflarni przy ul. M.B. Fatimskiej 66. Po występie planowane jest jam session, które z pewnością przyciągnie wielu miłośników jazzu.

6 czerwca w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia przy ul. Legionów 11, od godziny 10:00 do 17:00 odbędą się przesłuchania konkursowe. Wieczorem, o godzinie 18:00, odbędzie się koncert Special Project Hodek Brothers, Lash & Grey feat. Piotr Wyleżoł. Następnie, o godzinie 20:00, w Hotelu Młyn Jacka w Jaroszowicach odbędzie się kolejne jam session.

7 czerwca, w Wadowickim Centrum Kultury przy ul. Teatralnej 1, odbędą się warsztaty dla uczestników festiwalu o godzinie 14:00. O godzinie 18:00, Hania Derej Quintet feat. Piotr Pałka zaprezentują swój koncert, po którym nastąpi ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom. Wieczór zakończy występ Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime.

8 czerwca zaprasza na kolejne wydarzenia, które odbędą się w Parkowej Galicjance przy al. Wolności 52. O godzinie 19:00, koncert „Wadowice jazz” rozpocznie wieczór, a o 20:30 odbędzie się jam session.

Finałowy dzień festiwalu, 9 czerwca, przyniesie koncert zespołu Playing family w Parku Miejskim o godzinie 17:00. Na zakończenie, o 20:00, w Parkowej Galicjance odbędzie się ostatnie jam session.

Wszystkie wydarzenia w ramach Junior Jazz Festival są bezpłatne, co stanowi doskonałą okazję do spędzenia czasu z jazzem na najwyższym poziomie. Nie przegapcie tej niezwykłej okazji do obcowania z muzyką!


UM Wadowice