Rajd Małopolski Valvoline: spodziewane utrudnienia i zmiany w komunikacji
Rajd Małopolski Valvoline 2024 przyniesie ze sobą zarówno atrakcje, jak i utrudnienia komunikacyjne. Przygotujcie się na zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej, które będą obowiązywać od 6 do 8 czerwca.
  1. Rajd Małopolski Valvoline 2024 odbędzie się w dniach 6-8 czerwca.
  2. Zmiany w organizacji ruchu drogowego w centrum miasta.
  3. Utrudnienia w komunikacji miejskiej na wielu liniach autobusowych.
  4. Kontakt z infolinią rajdu pod numerem: 793 085 065.

W dniach 6-8 czerwca nasze miasto stanie się centrum motoryzacyjnych emocji za sprawą Rajdu Małopolski Valvoline 2024, który przyciągnie tysiące miłośników sportów motorowych. Wydarzenie to wpłynie na lokalny rynek, przynosząc korzyści dla gastronomii i hotelarstwa. Jednakże, mieszkańcy muszą przygotować się na nieuniknione utrudnienia.

W czwartek, 6 czerwca, od godziny 6:00, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięta zostanie część ulicy Sienkiewicza od ul. Wojska Polskiego do ul. Teatralnej oraz od ul. Wojska Polskiego do ul. Nadbrzeżnej 77a. Mieszkańcy tych ulic otrzymali specjalne nalepki umożliwiające dojazd do swoich posesji.

W piątek, 7 czerwca, spodziewane są znaczne utrudnienia w komunikacji miejskiej. Niektóre przystanki zostaną wyłączone z użytkowania. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące zmian w kursowaniu autobusów:

Linia U1 WADOWICE – GORZEŃ – ZAWADKA – CHOCZNIA – WADOWICE
Kierunek Zawadka z pominięciem przystanku na placu Kościuszki, w drodze powrotnej również z pominięciem na placu Kościuszki.

Linia U2 WADOWICE – ZAWADKA – WADOWICE
Kierunek Zawadka bez zmian, natomiast w drodze powrotnej z pominięciem przystanków: Plac Kościuszki, ul. Gimnazjalna, ul. Sikorskiego i ul. Piłsudskiego.

Linia U3 WADOWICE – JAROSZOWICE – WADOWICE
Kursy odbywają się z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki.

Linia U4 WADOWICE – CHOCZNIA – WADOWICE
W kierunku Chocznia bez zmian, natomiast w drodze powrotnej po Przystanku Wadowice ul. Mickiewicza – Prochownia autobus udaje się bezpośrednio na Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków: Wadowice Plac Kościuszki, Wadowice Al. Wolności Park, Wadowice Al. Wolności, Wadowice ul. Niwy, Wadowice ul. Bałysa – Basen, Wadowice ul. Putka, Wadowice ul. Lwowska 01, Wadowice ul. Lwowska 03.

Linia U5 WADOWICE – PONIKIEW – WADOWICE
Kursy odbywają się z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki.

Linia U6 WADOWICE – CHOCZNIA – KACZYNA – WADOWICE
Kursy w kierunku Kaczyny z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki oraz przystanku na ul. Sienkiewicza, w drodze powrotnej z pominięciem Placu Kościuszki oraz przystanku na ul. Gimnazjalnej.

Linia 10 ANDRYCHÓW – WADOWICE
W kierunku Wadowic – autobus bezpośrednio z przystanku Wadowice ul. Mickiewicza (Prochownia) udaje się na Dworzec Autobusowy (pomija przystanek na Placu Kościuszki). W kierunku Andrychowa – autobus pomija przystanki na Placu Kościuszki oraz ul. Sienkiewicza. Natomiast dnia 6.06 oraz 8.06 – autobus pomija przystanki na ul. Sienkiewicza oraz ul. Sikorskiego.

Na potrzeby rajdu zostanie zamknięty przystanek na ul. Sienkiewicza. 7 czerwca wyjątkowo nie będzie dostępny górny parking na Dworcu Autobusowym. Również parking na ul. Nadbrzeżnej będzie zamknięty, co oznacza, że w czwartek nie odbędzie się tam targ.

W razie pytań, prosimy o kontakt z infolinią rajdu pod numerem: 793 085 065. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej rajdu.


Według informacji z: Informacja Turystyczna Wadowice