Wadowicka Biblioteka zaprasza dzieci na twórcze wakacyjne warsztaty
Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na inspirujące warsztaty wakacyjne, które odbędą się pod hasłem „Miej pasje, nie nałogi”. To doskonała okazja, aby najmłodsi mieszkańcy gminy mogli spędzić lato w kreatywny i angażujący sposób.

Twórcze warsztaty dla dzieci w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

Wadowicka Biblioteka Publiczna organizuje bezpłatne warsztaty wakacyjne dla dzieci od 7 roku życia. Tegoroczna edycja zajęć, odbywających się pod hasłem „Miej pasje, nie nałogi”, ma na celu rozwijanie zainteresowań i pasji najmłodszych mieszkańców gminy. Program warsztatów jest niezwykle różnorodny, a zajęcia odbywać się będą w każdą środę w budynku biblioteki przy ul. Legionów 1 oraz w filii w Wysokiej.

Różnorodność zajęć jako klucz do rozwijania pasji

Wśród zaplanowanych aktywności znajdziemy między innymi tworzenie lasów w słoiku, budowanie domków dla owadów, projektowanie niepowtarzalnych skarbonek, a także własnoręczne wytwarzanie kosmetyków takich jak mydełka i sole do kąpieli. Dzieci będą miały również okazję do wykonania świec żelowych, ozdobnych breloczków oraz malowania na szkle. Zajęcia te nie tylko rozwijają umiejętności manualne, ale także uczą cierpliwości i precyzji.

Warsztaty naukowe i profilaktyczne

Podczas warsztatów nie zabraknie również elementów edukacyjnych. „Szaleńcy naukowcy” zaprezentują widowiskowe eksperymenty chemiczne, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie młodych uczestników. Dodatkowo, przed wybranymi warsztatami, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach poprowadzą krótkie pogadanki na temat różnych zagrożeń. Dzięki temu dzieci dowiedzą się, jak unikać niebezpieczeństw i prowadzić zdrowy tryb życia.

Zakończenie cyklu warsztatów piknikiem profilaktycznym

Wakacyjne spotkania zakończą się Piknikiem Profilaktycznym, który odbędzie się 28 sierpnia w Parku Miejskim. Na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji, takich jak zajęcia animacyjne, bańki mydlane, balonowe zoo czy malowanie twarzy. Piknik będzie nie tylko doskonałą okazją do zabawy, ale także podsumowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności.

Zapisy i harmonogram zajęć

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci z terenu Gminy Wadowice i są całkowicie bezpłatne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy osobiste lub telefoniczne pod numerem 33 823 46 18. Zapisy na zajęcia w terminie 3-24 lipca ruszają już teraz, natomiast nabór na kolejne warsztaty zostanie uruchomiony od 25 lipca.

Harmonogram zajęć – Wadowicka Biblioteka Publiczna, ul. Legionów 1:

3 lipca, godz. 10.00 – kropkowane breloczki

10 lipca, godz. 10.00 – las w słoiku

17 lipca, godz. 10.00 – szaleni naukowcy – eksperymenty chemiczne

24 lipca, godz. 10.00 – domki dla owadów

31 lipca, godz. 10.00 – malowanie na szkle

7 sierpnia, godz. 10.00 – niepowtarzalne skarbonki

14 sierpnia, godz. 10.00 – box kosmetyczny (mydełka i sole do kąpieli)

21 sierpnia, godz. 10.00 – świece żelowe

28 sierpnia, godz. 15.00-18.00 – profilaktyczny piknik w Parku Miejskim

Harmonogram zajęć – filia Wadowickiej Biblioteki Publicznej w Wysokiej:

3 lipca, godz. 12.00 – organizer na kredki

10 lipca, godz. 12.00 – las w słoiku

17 lipca, godz. 12.00 – szaleni naukowcy – eksperymenty chemiczne

24 lipca, godz. 12.00 – warsztaty czekoladowe

31 lipca, godz. 12.00 – malowanie na szkle

7 sierpnia, godz. 12.00 – niepowtarzalne skarbonki

14 sierpnia, godz. 12.00 – box kosmetyczny (mydełka i sole do kąpieli)

21 sierpnia, godz. 12.00 – świece żelowe

28 sierpnia, godz. 15.00-18.00 – profilaktyczny piknik w Parku Miejskim

Wszystkie zajęcia są finansowane ze środków Gminy Wadowice, co pozwala na ich bezpłatną realizację. Zachęcamy do zapisów i uczestnictwa w tych ciekawych i rozwijających warsztatach.


Opierając się na: Informacja Turystyczna w Wadowicach