Spotkanie z policjantem o bezpieczeństwie dzieci na drodze w Gierałtowicach

2 min czytania
Spotkanie z policjantem o bezpieczeństwie dzieci na drodze w Gierałtowicach

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, uczniowie klas 0-3 oraz 4-6 ZSP w Gierałtowicach mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w spotkaniu z policjantem, który przekazał im ważne zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

  • Bezpieczna droga do szkoły kluczowe zasady dla dzieci
  • Internetowe zagrożenia jak się przed nimi bronić?
  • Aktywne uczestnictwo dzieci w spotkaniu

Bezpieczna droga do szkoły kluczowe zasady dla dzieci

Podczas pogadanki, która miała miejsce 10 września, aspirant sztabowy Rafał Tlałka z Komisariatu Policji w Andrychowie zwrócił uwagę na fundamentalne zasady bezpieczeństwa, które powinny towarzyszyć dzieciom każdego dnia, zwłaszcza w drodze do szkoły. Policjant przypomniał, jak ważne jest odpowiednie zachowanie na drodze, zarówno na chodniku, jak i przy przejściach dla pieszych. Wskazał, że noszenie elementów odblaskowych na ubraniach i plecakach może znacząco zwiększyć widoczność dzieci, co jest kluczowe w kontekście bezpieczeństwa.

Internetowe zagrożenia jak się przed nimi bronić?

W trakcie spotkania aspirant Tlałka poruszył także temat zagrożeń, jakie mogą wynikać z korzystania z Internetu. Uczulił dzieci, aby były ostrożne w nawiązywaniu znajomości online oraz w korzystaniu z komunikatorów. Podkreślił, że rodzice powinni być świadomi konsekwencji prawnych związanych z posiadaniem konta na Facebooku przez dzieci poniżej 13. roku życia. To ważna informacja, która powinna skłonić do refleksji zarówno dzieci, jak i ich opiekunów.

Aktywne uczestnictwo dzieci w spotkaniu

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa. Wspólnie z policjantem utrwalili ważne numery alarmowe, co jest istotnym elementem edukacji w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. Dzięki takim inicjatywom, dzieci zyskują nie tylko wiedzę, ale także pewność siebie w poruszaniu się po świecie, w którym bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

Wg inf z: KPP w Wadowicach

Autor: krystian