Wadowice zapraszają na X Jarmark Świąteczny odkryj magię świąt!

W grudniu Wadowice zamieniają się w prawdziwą świąteczną krainę, a mieszkańcy oraz turyści będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu X Wadowickim Jarmarku Świątecznym. Od 19 do 23 grudnia na Placu Jana Pawła II rozbrzmiewać będą dźwięki świątecznych melodii, a w powietrzu unosić się będą zapachy lokalnych specjałów.
- Świąteczne smakołyki i rękodzieło na wadowickim rynku
- Wigilia u Wojtyłów tradycja w sercu Wadowic
- Zaproszenie dla wystawców i mieszkańców
Świąteczne smakołyki i rękodzieło na wadowickim rynku
W sercu Wadowic, na Placu Jana Pawła II, powstanie magiczna przestrzeń, w której wystawcy zaprezentują swoje wyroby. Od 19 grudnia codziennie w godzinach 10.00 17.00 będzie można podziwiać różnorodne domki handlowe, wypełnione rękodziełem, dekoracjami oraz upominkami. Wśród atrakcji nie zabraknie także pysznych lokalnych miodów, słodkich pierników oraz tradycyjnych wędlin, które z pewnością zachwycą podniebienia odwiedzających.
Wigilia u Wojtyłów tradycja w sercu Wadowic
W niedzielę 22 grudnia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie Wigilia u Wojtyłów. To otwarte spotkanie, które ma na celu integrację mieszkańców Gminy Wadowice, przyciągnie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na najmłodszych czekać będzie Święty Mikołaj z worem pełnym słodyczy, a stoły będą uginać się pod ciężarem tradycyjnych potraw, takich jak żurki, barszczyki, pierogi czy świąteczny bigos. W organizację wydarzenia zaangażowane będą Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotują niezliczone ilości słodkich wypieków.
A to wszystko w charytatywnym celu!
Zaproszenie dla wystawców i mieszkańców
Organizatorzy jarmarku zapraszają do udziału wystawców, którzy chcą zaprezentować swoje wyroby. Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia. Warto wziąć udział w tym wyjątkowym świątecznym przedsięwzięciu, które nie tylko wzbogaci lokalną kulturę, ale także stworzy niezapomniane wspomnienia dla wszystkich uczestników.
Źródło: Informacja Turystyczna Wadowice
Ostatnie Artykuły

Wadowice odkrywają zapomniane biografie. Wieczór o żydowskich mieszkańcach regionu

Forrest Gump pod gwiazdami. Darmowy seans w Parku Miejskim

Ostatni seans Kina Nocnych Parków z filmem „Joe Black”

Motocykle, muzyka i dwa pokolenia gwiazd na Rynku w Wadowicach

Dolne źródła pod gruntową pompę ciepła - co wybrać?

Kino pod gołym niebem i rozmowy z twórcami. Nowy festiwal w Wadowicach

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Muzyka zabrzmi w Ogrodzie Pielgrzyma. Nowy cykl startuje w Wadowicach

Seniorzy z gminy Wadowice mogą nauczyć się cyfrowej swobody bez opłat

„Historie równoległe” w Wadowicach. Film, który zaciera granice

Aranżacja ogrodów - jak podzielić zieloną przestrzeń na strefy

Budynek ZOL w Radoczy ukończony. Na pacjentów trzeba jeszcze poczekać

Parking przy poradniach czasowo wyłączony. Powodem dostawa kontenerów

Farby, szkic i miejskie zaułki. Letnie plenery wracają do Wadowic
Przydatne dane teleadresowe
- SPWK Środowisko w Stryszowie - kontakt, godziny, awarie, taryfy
- Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach - bilety, godziny, zwiedzanie
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wadowicach - kontakt, zapis, diagnoza i terapia
- Branżowe Centrum Umiejętności Obuwnik w Kalwarii Zebrzydowskiej - oferta, zapisy i kontakt
- Sąd Rejonowy w Wadowicach - adres, wydziały, kontakt i godziny
- Ośrodek Kultury w Tomicach - kontakt, godziny i oferta
