Blisko promila i kolizja w Wysokiej, 27-letni kierowca mercedesa zatrzymany

Nietypowy finał sobotniej jazdy w gminie Wysoka — zatrzymano 27-latka, który mercedesem wypadł na przeciwległy pas i uderzył w słupek. Badanie wykazało blisko promil alkoholu, a dalsze konsekwencje są już nieuniknione.
- Wysoka pod Wadowicami: interwencja policji po kolizji mercedesa
- Prawo jazdy zabrane i sprawa w sądzie — konsekwencje dla kierowcy
Wysoka pod Wadowicami: interwencja policji po kolizji mercedesa
W sobotę, 30 sierpnia 2025 roku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zostali wezwani do miejscowości Wysoka po zgłoszeniu o samochodzie, który uderzył w słupek z nazwą ulicy. Na miejscu mundurowi potwierdzili zdarzenie i szybko ustalili przebieg sytuacji.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W efekcie pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, a by uniknąć zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem, uderzył w słupek z nazwą ulicy.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 27-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Badanie wykazało, że miał on w organizmie blisko promil alkoholu. Pojazd został odholowany na parking strzeżony.
Prawo jazdy zabrane i sprawa w sądzie — konsekwencje dla kierowcy
Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce stanie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości — za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego.
Policja apeluje o rozwagę i przypomina: każda jazda pod wpływem alkoholu może skończyć się tragicznie – nie warto ryzykować własnego życia i zdrowia innych.
Ta sprawa przypomina, jak szybko chwila nieuwagi połączona z alkoholem może skończyć się kolizją i poważnymi konsekwencjami prawnymi. Policja z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy prowadzi dalej czynności wyjaśniające.
Na podst. Policja Wadowice
Ostatnie Artykuły

Musztra, komendy i szkolny dryl opanowały wadowicki rynek

Ślubowanie klas mundurowych w Wadowicach - policja przyciągała młodych

Wadowice przeszły przez dawny kadr - spacer odkrył fotograficzną mapę miasta

Wadowickie Talenty 2026 rozdane - powiat już ma swoich scenicznych faworytów

Niebieskie przedszkole pokazało, jak uczyć dzieci empatii od najmłodszych lat

Meisinger zagra w Wadowicach koncert, który ściąga miłośników gitary

Panahi wraca z thrillerem, który zamienia drogę w próbę sumienia

Las przejmuje ekran, a wadowiccy twórcy wracają po latach z nowym filmem

Rowerem przez Japonię do Wadowic przyjedzie podróżnik z opowieścią o wielkiej trasie

Pod Krzyżem Katyńskim Wadowice wróciły do pamięci o Katyniu i Smoleńsku

Odpoczynek, który nakręca twórczość - ważna lekcja z Wadowic

W Wyźrale policjanci pokazali seniorom, jak dziś działają oszuści

Trójmiejski jazz przyjedzie do Andrychowa z koncertem pełnym improwizacji

