Wojciech Drewniak przyjedzie do Wadowic - Historia bez cenzury w bibliotece

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza 3 października o godz. 20:00 na spotkanie z Wojciechem Drewniakiem, autorem popularnego cyklu Historia bez cenzury i współtwórcą kanału na YouTube — wstęp wolny, obowiązuje zakaz filmowania.
- Przyjdź do Wadowic na opowieść, która zaskakuje
- Poznaj Edwarda Gierka na nowo
- Zwróć uwagę na organizację i patronat
Przyjdź do Wadowic na opowieść, która zaskakuje
Wojciech Drewniak odwiedzi Wadowicką Bibliotekę (ul. Legionów 1) 3 października o godz. 20:00. Publiczność może spodziewać się barwnej narracji i lekkiego poczucia humoru, z którym autor przybliża mało znane lub zniekształcone wątkami wydarzenia historyczne. Spotkanie jest bezpłatne, a organizatorzy proszą o uszanowanie zakazu filmowania podczas wydarzenia.
Poznaj Edwarda Gierka na nowo
Głównym tematem spotkania będzie postać Edwarda Gierka — występ ma przybliżyć nieoczywiste fakty i ciekawostki z życia tego polityka. Drewniak zyskał rozgłos dzięki przystępnemu stylowi oraz materiałom, które przyciągają szeroką publiczność: jego pierwszy film na YouTubie o Bolesławie Chrobrym, zatytułowany Władca z jajami, od 2013 roku zgromadził blisko 1,5 miliona wyświetleń, a kanał był nominowany do Grand Video Awards w kategorii wideo popularnonaukowe.
Zwróć uwagę na organizację i patronat
Spotkanie odbywa się w ramach projektu HI STORY – LITERACKA WĘDRÓWKA PRZEZ WIEKI. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wadowicka Biblioteka Publiczna zachęca do przybycia mieszkańców i gości miasta, oferując wieczór pełen wiedzy podaną w lekkiej, angażującej formie.
na podstawie: Urząd Miejski Wadowice.
Ostatnie Artykuły

Młodzi wracają do Jana Pawła II przez debatę o Kościele synodalnym

Uczniowie wrócili do komendy w Wadowicach i zajrzeli za kulisy służby

Wadowice w obiektywie bez pocztówkowej zasłony na nowej wystawie fotografii

Policjantka z Lanckorony w przedszkolu. Dzieci usłyszały ważne zasady

Dzień Tańca w Wadowicach połączy scenę, warsztaty i plenerowy finał

Kosmiczny konkurs w Zawadce wyłonił najlepszych młodych astronomów

W WCK premiera „Studio” zderzy media, absurdy i pytania o prawdę

Młodzi aktorzy sięgają po mroczną „Koralinę” na scenie WCK

Andrychowski festiwal teatru wraca na trzy dni z wolnym wstępem

Musztra, komendy i szkolny dryl opanowały wadowicki rynek

Ślubowanie klas mundurowych w Wadowicach - policja przyciągała młodych

Wadowice przeszły przez dawny kadr - spacer odkrył fotograficzną mapę miasta

Wadowickie Talenty 2026 rozdane - powiat już ma swoich scenicznych faworytów

