Policyjny pościg za Jeepem - kierowca uderzył w radiowóz i został zatrzymany

Jeep Grand Cherokee uderzył w radiowóz, gdy próbował przejechać blokadę. Policjanci z Wadowic i Kalwarii zatrzymali kierowcę po kilkukilometrowej ucieczce i kolizjach z radiowozami.
28 stycznia funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zauważyli na ul. Wenecja w Wadowicach Jeepa Grand Cherokee, którego kierowca miał mieć sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci dali sygnały do zatrzymania, lecz kierowca nie zareagował i rozpoczął ucieczkę.
Pościg prowadził w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej, następnie przez Łękawicę, Stryszów, Dąbrówkę i Zakrzów, po czym pojazd wrócił w rejon Stryszowa. Na wysokości stacji PKP policjanci z Komendy w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy zostali zadysponowani do pomocy, zatrzymali radiowóz na jezdni, by zablokować przejazd Jeepa. Kierujący uderzył w ich radiowóz. Po kolejnych próbach ucieczki kierowca cofnął i uderzył w inny radiowóz, który go zablokował. W wyniku tych działań mężczyzna został zatrzymany.
Badanie alkomatem wykazało u zatrzymanego ponad 1 promil alkoholu. Wstępne badanie śliny wskazało na obecność substancji odurzających, dlatego pobrano mu krew do dalszych badań. 29 stycznia 30-latek usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Jeśli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków, zarzuty zostaną uzupełnione.
Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego. Druga osoba obecna przy zdarzeniu została przesłuchana w charakterze świadka i po zakończeniu czynności zwolniona.
na podstawie: Policja Wadowice.
![]()
Ostatnie Artykuły

Darmowy prawnik także dla samozatrudnionych. Pomoc jest bliżej, niż się wydaje

Kierowca BMW zatrzymany w Nidku. Lista wykroczeń zaskakuje

Wielkie hity na wadowickim Rynku. Finał MELOFEST po dziesięciu dniach warsztatów

Nóż podczas obezwładniania strażników. 40-latka z Wadowic pod dozorem

Marokańska podróż wystawi ich relacje na próbę. Film w Wadowicach

Wielki odpust przed pielgrzymami. Tydzień modlitwy w Kalwarii Zebrzydowskiej

Młodzi muzycy przejmują scenę w Wadowicach. MeloFest trwa

Ogórek Kalwaryjski znów na pierwszym planie. Festiwal z atrakcjami

Na wodzie wystartują debiutanci i wilki morskie. Regaty w Mucharzu

Sierpień w Wadowicach pod znakiem eksperymentów, pikniku i nocy bez ekranów

Pięć spotkań i trzy przejazdy kolejką dla seniorów z gminy Wadowice

Weszła do sklepu dwa dni z rzędu. Za drugim razem zatrzymała ją ochrona

Rodzinny stół, Mikołaj Rey i Sławomir. Poręba Wielka szykuje festiwal smaków

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Wieprzu - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej - kontakt, adresy, dzielnicowy
- Urząd Skarbowy w Wadowicach - kontakt, godziny, gminy obsługiwane i sprawy online
- Gminny Zakład Usług Wodnych w Spytkowicach - kontakt, awarie, taryfy i jakość wody
- Przedsiębiorstwo Komunalne EKO Chocznia - kontakt, instalacja MBP, składowisko odpadów
- Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Izdebniku - przyjęcie, opłaty, godziny odwiedzin i kontakt
