15-02-2018

Pomagają pokrzywdzonym

Feniks wyciąga pomocną dłoń. Żeby z tej pomocy skorzystać, należy znaleźć w sobie odwagę. Nie jest łatwo bowiem przyznać się przed samym sobą, że padło się ofiarą przestępstwa. Jest to pierwszy i najtrudniejszy krok, później będzie już tylko lepiej. Każdy pokrzywdzony może skorzystać z darmowej, fachowej pomocy w najbliższych dniach.

Feniks - Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza
w Radoczy włączył się w ogólnopolską akcję „Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem”. W najbliższym tygodniu od 19 do 23 lutego w wyznaczonych godzinach w siedzibie tej placówki dyżury będą pełnić: specjalista do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie, psycholog, funkcjonariusz policji oraz radca prawny.

- Celem akcji jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz zwrócenie uwagi na
potrzeby osób pokrzywdzonych przestępstwem. Świadkowie oraz sami pokrzywdzeni uzyskają informację o przysługujących im prawach i obowiązkach, etapach postępowania, procedurach oraz instytucjach pomocowych, do których mogą się zwrócić
– tłumaczy Adam Bandoła, dyrektor Feniksa.

Z porad można skorzystać osobiście w siedzibie Feniksa przy ulicy Dworskiej 9 w Radoczy jak również telefonicznie pod numerem telefonu 33 873 10 01, bądź pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Rodziny niejednokrotnie borykają się z trudnymi, ciężkimi problemami, które najchętniej ukryłyby przed światem, jednak sposób na ich rozwiązanie jest jeden - należy skorzystać z fachowej pomocy. Cieszę się, że nasza placówka włączyła się w tę ogólnopolską akcję i mam nadzieję, że skorzystają z niej ci, którzy potrzebują w tym temacie pomocy - mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.