Powiat Wadowice: Wspólne kolędowanie z nauczycielami
**Ponad stu dyrektorów oraz nauczycieli szkół i placówek oświatowych z naszego regionu wzięło udział w spotkaniu opłatkowym w Wadowicach zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty i Starostwo Powiatowe.
**
Spotkanie rozpoczęła Msza święta w kościeleśw. Piotra Apostoła w Wadowicach, którą odprawił ks. prałat Tadeusz Kasperek. Później w podziemiach świątyni uczestnicy wysłuchali pięknego koncertu kolęd w wykonaniu Renaty Sopickiej oraz zespołu Pokolenie”. Nie zabrakło też poczęstunku. Był tradycyjny pasztecik z barszczem, a radoczański jabłecznik podbił serca gości.
Takie wydarzenia oprócz miłego spędzenia czasu i wspólnego kolędowania dają możliwość na wymianę uwag i spostrzeżeń w szerszym gronie.
- Wasza praca jest niezwykle ważna. Pracujecie z ludźmi i to z ludźmi szczególnymi. Jeżeli chcemy zobaczyć, jaka nasza Rzeczpospolita będzie za 20 lat, należy popatrzeć na waszych uczniów i jestem spokojny. Wykonujecie swoją pracę znakomicie, za co Wam dziękuję mówił Bartosz Kaliński , starosta wadowicki.
Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer nie kryła zadowolenia, że po kilku latach przerwy udało się przywrócić tradycję kolędowania w nauczycielskim gronie wspólnie z samorządowcami.
- Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli w zorganizowaniu tego spotkania. Mam nadzieję, że tym razem tej tradycji już nie przerwiemy mówiła Halina Cimer.
Starostwo Powiatowe Wadowice, http://powiat.wadowice.pl/ , http://powiat.wadowice.pl/Wspolne-koledowanie-z-nauczycielami-9645.html
Ostatnie Artykuły

W Wadowicach padnie ostatnie pytanie o wpływ Karola Wojtyły na Sobór

Alkohol i narkotyki w powiecie wadowickim - policja zatrzymała czterech kierowców

Wieś sprzed dwóch wieków wraca w Wadowicach w pracach z terapii

W WCK o pięciu językach miłości – wykład, który ma pomóc lepiej słuchać bliskich

Czy SEO w 2026 roku jeszcze działa? Mity vs rzeczywistość

W Wadowicach pokażą film o ucieczce przed przeszłością i żelaznym uścisku dyktatury

Darmowe treningi piłkarskie ruszają także w Kleczy i miejsc jest tylko 300

Wadowiccy dzielnicowi po zwykłej kontroli trafili na kradziony alkohol

Bonaventura wniesie do WCK ballady, emocje i alternatywne światło

Wadowicki rynek na chwilę stanie się wojskowym placem pokazowym

Nowy ogród przy Kościelnej zmienia pielgrzymkowy przystanek w centrum Wadowic

Tysiące wiernych w Kalwarii - policja nie dopuściła do chaosu

W Światowy Dzień Zdrowia wadowicki szpital zwrócił uwagę na tych, którzy niosą pomoc

