Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta WadowiceIch praca jest nieoceniona Najpierw były profilaktyczne badania zorganizowane wspólnie z Małopolską Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych (8.05), a później spotkanie starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego z przedstawicielkami białego personelu (10.05).

Bez nich nie funkcjonowałby żaden szpital ani przychodnia. Są partnerem dla lekarzy i opoką dla pacjenta. Starosta Bartosz Kaliński zaprosił na wspólne spotkanie pielęgniarki i położne z okazji ich święta, które przypada na 12 maja.

-Ten zawód to wyzwanie i ogromna odpowiedzialność. Wymaga ona wielkich pokładów empatii, wrażliwości i zrozumienia. Macie wielką moc, którą obdarzacie swoich pacjentów każdego dnia -  mówił podczas spotkania z pielęgniarkami i położnymi Bartosz Kaliński.

Starosta na ręce sióstr oddziałowych złożył życzenia dla całego personelu, wręczył również listy gratulacyjne pracownikom, którzy w tym roku obchodzą okrągły jubileusz pracy zawodowej.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, 8 maja, Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych wspólnie z Powiatem Wadowickim zorganizowała darmowe badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu. Przed budynkiem starostwa zespół pielęgniarek badał każdemu chętnemu ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi. Łącznie wykonano ponad  sto badań.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.