Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Andrychów. Spotkanie z  policjantem w ramach „Tygodnia ze Służbami”

09 maja 2018 roku, w Oddziale Przedszkolnym Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach, w ramach „Tygodnia ze Służbami” odbyło się m.in. spotkanie z policjantem andrychowskiego komisariatu. Celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy w Policji. Funkcjonariusz z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii – asp. szt. Rafał Tlałka zaprezentował przedszkolakom sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych, dzieci miały okazję przymierzyć policyjną czapkę oraz z bliska zobaczyć jak wyglądają prawdziwe kajdanki. Następnie uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach m.in. podczas pobytu samemu w miejscu zamieszkania czy zagrożeń czyhających na nie ze strony nieznajomych. Na zakończenie przedszkolaki miały okazję zobaczyć samochód policyjny i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W spotkaniu, które przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, wzięło udział około 100 dzieci, które były bardzo zainteresowane i chętnie zadawały pytania.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.