Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

15-05-2018

Mamy pieniądze na trzeci kompleks sportowy w powiecie!

Wadowicki Ekonomik gastronomią stoi, ale już niedługo może stać się także „wylęgarnią” sportowych talentów. Jeszcze w tym roku w miejsce starych, 50-letnich boisk betonowych powstanie tam nowoczesny kompleks sportowy z boiskami do gier zespołowych oraz konkurencji lekkoatletycznych!

- Można powiedzieć, że wychodzimy z lat 60-tych i 70-tych. Po modernizacji warsztatów gastronomicznych zabieramy się za boiska, które mają już 50 lat. Powstały w 1968 roku i obecnie wielkim ryzykiem byłoby na nich ćwiczyć. Dlatego uczniowie chodzą na wadowickiego orlika, a to bardzo daleko. Teraz będziemy mieli piękny obiekt na miejscu i jesteśmy tym faktem zachwyceni – mówi nam Jolanta Satława, dyrektor CKZiU Nr 1 w Wadowicach.

50-letnie betonowe boiska w Ekonomiku przechodzą do historii

Ze względu na dużą powierzchnię terenu wokół szkoły będzie to największy taki obiekt sportowy w powiecie.

- Będzie to nowoczesny, oświetlony kompleks sportowy z trybunami i boiskami z nawierzchnią poliuretanowo-gumową do: koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i ręcznej. Obok zbudujemy siłownię zewnętrzną oraz piękny obiekt lekkoatletyczny z rozbiegiem do skoku w dal, rzutnią do pchnięcia kulą oraz nowoczesną bieżnią – wymienia starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

50-letnie betonowe boiska w Ekonomiku przechodzą do historii

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1,3 mln zł, z czego blisko 1 mln pozyskano z Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Małopolskiego.

Przypomnijmy, że to już trzeci taki kompleks, jaki w tym roku wybuduje Starostwo przy swoich szkołach. Podobne, choć nieco mniejsze obiekty (ze względu na ograniczoną powierzchnię terenu) powstaną przy andrychowskim Kotarbinie (CKZiU) oraz wadowickim Gimplu (LO).

- Boisko asfaltowe powstało na początku lat 80-tych, a już od ośmiu lat wiadomo, że wymaga gruntownego remontu, albo nowej budowy. Dlatego informacja o przyznaniu dotacji to dla całej naszej szkoły szczyt szczęścia, aż trudno było w to uwierzyć – mówi dyrektor wadowickiego LO Janina Turek.

50-letnie betonowe boiska w Ekonomiku przechodzą do historii

Co ważne, wszystkie trzy zostaną zbudowane jeszcze w tym roku i będą dostępne dla mieszkańców do późnych godzin wieczornych.

- Infrastruktura sportowa w niektórych szkołach średnich leży od wielu lat i właśnie ją podnosimy. Pora, aby betonowe boiska przyszkolne zastąpiły nowoczesne wielofunkcyjne obiekty, dzięki którym także licealiści i uczniowie szkół zawodowych będą mogli uprawiać sport w odpowiednich warunkach – cieszy się starosta Bartosz Kaliński. - Mam nadzieję, że nowe obiekty staną się miejscem, w którym mieszkańcy Wadowic, Andrychowa i okolic będą mogli się spotykać i wspólnie ćwiczyć, aktywnie spędzając swój wolny czas – dodaje.

Łączny koszt wszystkich trzech inwestycji wyniesie blisko 3,3 mln zł, z czego aż 75 procent, czyli ok. 2,5 mln zł to dotacja, jaką Powiat pozyskał z Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.