Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Spotkajmy się wspólnie na 98. obchodach urodzin Jana Pawła II!

W tym roku przypada 98. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Pragnąc w szczególny sposób upamiętnić tę niezwykle ważną datę, burmistrz Wadowic zaprasza do uczestnictwa w szeregu uroczystościach, jakie będą miały miejsca w najbliższych dniach w naszym mieście.

Obchody rozpoczną się w dniu 18 maja uroczystą mszą świętą w Bazylice Ofiarowania MNP. W tym dniu zaplanowano również szereg innych atrakcji:

Natomiast wieczorem punktualnie o godzinie 20:00 odbędzie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy, czyli  podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.


19 maja to drugi dzień obchodów.  Już od 11.00 zaczynamy od Wystawy Artefaktów Kultury oraz Biesiady Wadowickiej z imprezą Słodkie Wadowice i konkursem "Kremówkowy Zawrót Głowy". Od 14.00 rynek zamieni się w arenę sportową - IV Bieg Wadowicki rozpocznie się krótszymi dystansami przygotowanymi dla dzieci i młodzieży, natomiast zawodnicy startujący w biegu głównym (10km) wyruszą w malowniczą trasę równo o godzinie 16.00. Wieczorem zapraszamy wszystkich do relaksu przy muzyce lokalnych artystów. Bądźcie z nami!

O godzinie 18.20 rozpocznie się wielki koncert lokalnych artystów. Wystąpią kolejno:
18.20 - 19.00 Potok Słów
19.20 - 20.00 Huczi - Kuczi 
20.20 - 21.00 Breff Live Band
21.20 - 22.20 Wadowice Band (kier.muzyczne Krzysztof Odrobina)

20 maja zapraszamy natomiast na koncert oratorium "Tu es Petrus"  pod kierownictwem Piotra Rubika, który rozpocznie się o godzinie 17:00 na Placu Jana Pawła II.

Koncerty odbędą się w ramach imprezy Tydzień Kultury Lokalnej. Dofinansowanie, jakie Gmina Wadowice pozyskała na realizację projektu, wynosi 88.946,00zł.

Artykuły promocyjne

logo RSS

IT Wadowice: Spotkajmy się wspólnie na 98. obchodach urodzin Jana Pawła II!