Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu zajęli II MIEJSCE w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 5-7 czerwca 2018 roku w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie) odbył się XLI Finał Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Kolejny raz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu udowodnili, że należą do ścisłej czołówki w kraju. Drużyna w składzie: Martyna Nowak, Natalia Nowak, Jakub Klimeczko oraz Adrian Odrowąż po niezwykle emocjonującej rywalizacji stanęła na podium zdobywając tytuł Wicemistrzów Polski. Również w klasyfikacji indywidualnej Jakub Klimeczko zajął II miejsce.

W finale uczestniczyły najlepsze drużyny z każdego województwa, które zostały wyłonione podczas wcześniejszych eliminacji oraz gospodarze turnieju. W sumie 17 drużyn w kategorii szkół podstawowych i 17 w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczestnicy Turnieju stoczyli zaciętą walkę w następujących konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz jazda po rowerowym torze przeszkód. Suma wyników czterech zawodników drużyny dawała ostateczny rezultat całego zespołu.

Organizatorzy Turnieju BRD tj: : Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi przygotowali szereg atrakcji dla uczestników.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności drużynie z powiatu wadowickiego!