Policja Wadowice: Nietrzeźwy kierujący prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Miał ponad 3 promile
Wczoraj, w miejscowości Andrychów na ulicy Daszyńskiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Opel Vivaro, który jak się okazało prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Andrychów posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem Sądu.
Kierujący za popełnione przestępstwa odpowie wkrótce przez Sądem, tj: za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości art. 178 a KK oraz prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu art. 244 KK. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Apelujemy do kierowców i przypominamy, że kierowca, który prowadzi pojazd mechniczny w stanie nietrzeźwości, naraża się na odpowiedzialność karną nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego Sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. W przypadku ponownego popełnienia takiego samego przestępstwa, np. świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym wzrasta dwukrotnie, do 10 tysięcy zł.
Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, wadowice.policja.gov.pl/, wadowice.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/nietrzezwy-kierujacy-prowadzil-pojazd-pomimo-sadowego-zakazu-mial-ponad-3-promile
Ostatnie Artykuły

Nowojorski jazz w Andrychowie. Trio Mike’a Parkera zagra w Klubie 69

Na orliku rusza lato z piłką. Startują darmowe turnieje dla młodych

Rajd Małopolski zmieni ruch w Wadowicach. Część ulic będzie całkiem zamknięta

Wadowicki profesor łączył Grecję z Polską. W muzeum wraca jego historia

Gaz pieprzowy, zegarek i klucz - 18 i 19-latek z zarzutami rozboju

Nowy żłobek w Wadowicach już prawie gotowy. Rekrutacja ruszyła

Młodzi biorą kulturę w swoje ręce - i robią to po swojemu

Odkurzacz zniknął ze sklepu, 25-latek szybko usłyszał zarzut

Granat w lesie pod Wadowicami - saperzy nie ryzykowali ani chwili

Jak dobrać internet do pracy hybrydowej?

Dzieci usiadły za kierownicą radiowozu - policja zaskoczyła na pikniku

Jedno drzewo, trzy losy i seans, który zatrzyma uwagę w Kinie Centrum

109 i 111 km/h w terenie zabudowanym - policjanci zatrzymali prawa jazdy

Jazz wyjdzie na ulice Suchej Beskidzkiej. Pierwsza parada ruszy przez centrum
Przydatne dane teleadresowe
- Wadowicka Biblioteka Publiczna - filie, godziny, karta i katalog online
- GOPS Mucharz - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc dla mieszkańców
- Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - kontakt, godziny, zajęcia i imprezy
- Gminny Zakład Usług Wodnych w Spytkowicach - kontakt, awarie, taryfy i jakość wody
- Starostwo Powiatowe w Wadowicach - kontakt, godziny, wydziały
- Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach - kontakt, filie, godziny i karta biblioteczna
