„W Ich oczach odbija się niebo. Święci rodzinnej ziemi Jana Pawła II w ikonografii ks. W. Piszczka C

Od 5 listopada br. w sali teatralnej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oglądać będzie można wystawę czasową pn. „W Ich oczach odbija się niebo. Święci rodzinnej ziemi Jana Pawła II w ikonografii ks. Wacława Piszczka CM”.

W związku z przypadającymi 4 listopada, imieninami Karola Wojtyły Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach organizuje wystawę czasową obrazów przedstawiających świętych rodzinnej ziemi Jana Pawła II. Autorem obrazów jest ks. Wacław Piszczek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie. W całej jego twórczości dominuje przede wszystkim malarstwo religijne: obrazy ołtarzowe, cykle drogi krzyżowej, wizerunki świętych i tysiące rysunków do książek, czasopism i broszur. Za wkład w rozwój kultury narodowej został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Św. Stanisława.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 5 do 30 listopada. Wstęp na ekspozycje jest bezpłatny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

IT Wadowice: „W Ich oczach odbija się niebo. Święci rodzinnej ziemi Jana Pawła II w ikonografii ks. W. Piszczka C