Kazimierz Szymeczko w WBP

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko, które odbędzie się 9 listopada o godz. 10.00 w budynku przy ul. Legionów 1

Kazimierz Szymeczko - polski pisarz, autor kilkunastu książek dla dzieci, w tym opowiadań historycznych. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Debiutował w 1996 roku, publikując na łamach „Guliwera” (teksty popularnonaukowe) i „Świerszczyka” (bajki i opowiadania). Laureat konkursu literackiego "Uwierz w siłę wyobraźni". Napisał m.in.: „Tajemnica jednej nocy”, „Czworo i kości”, „Wywrotka”, „A to Historia!”, „Zdarzyło się w Polsce. Tom I Piastowskie orły”. Spotkanie wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na wydarzenie obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie (33 8234618) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaj pisarza - zostań pisarzem!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

IT Wadowice: Kazimierz Szymeczko w WBP