Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Uroczyste ślubowanie uczniów Liceum o profilu policyjnym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach

5 listopada 2018 roku uczniowie klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego o profili policyjnym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, deklarując tym samym wierność Ojczyźnie.

W uroczystości ślubowania uczniów klasy policyjnej wzięli udział rodzice pierwszoklasistów, pedagodzy, a także zaproszeni goście: insp. Włodzimierz Warzecha – Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach, podkom. Artur Studnicki – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Wadowicach, Andrzej Górecki – Wicestarosta Wadowicki oraz mgr Piotr Lasek emerytowany nauczyciel, a jednocześnie inicjator powstania klasy o profilu policyjnym.

Ta wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, po czym 28 uczniów złożyło uroczyste ślubowanie deklarując wierność Ojczyźnie, przestrzeganie prawa, szacunek do drugiego człowieka oraz wytrwałość w rozwoju osobowości i zdobywaniu wiedzy. Ceremoniał poprowadził asp. szt. w stanie spoczynku Andrzej Cholewa, obecny nauczyciel przedmiotów policyjnych w CKZiU nr 2 w Wadowicach. Po części ceremonialnej głos zabrał Dyrektor Szkoły – mgr inż. Jerzy Kotaś, który w prezentacji multimedialnej przedstawił genezę powstania klasy mundurowej, następnie głos zabrał Wicestarosta Wadowicki oraz Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach. Na zakończenie uczniowie klas starszych zaprezentowali pokaz samoobrony i udzielania pierwszej pomocy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.