Piknik Niepodległościowy na 100-lecie wolnej Polski

Pragnąc uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2018 roku.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą świętą za Ojczyznę organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach w Kościele Św. Piotra Apostoła przy ulicy M.B. Fatimskiej. Po mszy świętej poczty sztandarowe uformują pochód i wspólnie przemaszerują pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty, by przy akompaniamencie orkiestr dętych OSP Klecza oraz OSP Chocznia złożyć kwiaty i oddać hołd walczącym za Ojczyznę.

Od godziny 12:30 zapraszamy na Plac Jana Pawła II, na organizowany przez Urząd Miejski w Wadowicach Piknik Patriotyczny. Na uczestników czekają pokazy musztry paradnej i sztuk walki, wspólne gotowanie z Robertem Makłowiczem wraz z poczęstunkiem specjałami kuchni galicyjskiej, wielki tort na stulecie oraz uroczyste zamknięcie wadowickiej kapsuły czasu.

O godzinie 16:00 w sali teatralnej WCK będzie miał miejsce wyjątkowy koncert "W domu ojczystym" w wykonaniu dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy. Program oparty jest na utworach, które miały szczególny wydźwięk historyczny, społeczny, kulturalny lub religijny na przestrzeni ostatniego stulecia. Wstęp wolny!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

IT Wadowice: Piknik Niepodległościowy na 100-lecie wolnej Polski