Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Samozamykacz do drzwi – dlaczego warto go zamontować?

Dzisiaj samozamykacze są montowane w wielu drzwiach zarówno wewnątrz budynków, jak również w ich drzwiach wejściowych. Kiedy warto zdecydować się na zakupienie samozamykacza do drzwi?

Najczęściej kojarzymy je z drzwiami w budynkach użyteczności publicznej, w biurach czy w sklepach – samozamykacz do drzwi to element, który jest przeznaczony do automatycznego zamykania drzwi wtedy, gdy nie zostały one domknięte przez użytkownika.

W sprzedaży znajduje się obecnie pełna gama różnych typów samozamykaczy, które mogą być dopasowane indywidualnie do konkretnych drzwi. Przykładowe modele można sprawdzić już teraz w sklepie internetowym Dobre-zamki.pl.

Dlaczego warto zdecydować się na samozamykacz? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem poświęconym temu tematowi!

Samozamykacz do drzwi – drzwi zawsze domknięte

Jak wspomnieliśmy wcześniej, samozamykacze to niewielkie elementy, które montowane są do konstrukcji drzwi. Ich zadaniem jest automatyczne domykanie drzwi w momencie, gdy nie będą one zamknięte przez osobę, która z nich korzysta. Wtedy można w ogóle nie zamykać drzwi – samozamykacz zrobi to za nas automatycznie.

Zatem samozamykacz drzwiowy to gwarancja, że drzwi będą zawsze domknięte – nawet w sytuacji, gdy ostatnia korzystająca z nich osoba ich nie zamknęła. Dlaczego jest to tak ważne?

Samozamykacze przede wszystkim pozwalają na poprawę bezpieczeństwa w różnego rodzaju budynkach. Dzięki temu, że powodują automatyczne domknięcie drzwi, drzwi te blokują się i wtedy do ich otwarcia trzeba znów wykorzystać klamkę albo też zamek albo kod. W związku z tym zabezpieczają one przed dostępem przez niepowołane osoby.

Zwiększa się również poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego – PPOŻ. Domknięte drzwi posiadające właściwości przeciwpożarowe nie dopuszczają wtedy do rozprzestrzeniania się pożaru po budynku.

Dodatkowo, samozamykacz do drzwi zewnętrznych pozwala zmniejszenie ucieczki ciepła z budynku na zewnątrz, a tym samym nie dochodzi wtedy do nadmiernego wyziębienia przestrzeni. To z kolei przekłada się na niskie rachunki za ogrzewanie. Bez samozamykacza drzwi mogłyby być cały czas otwarte, więc rachunek za energię do ogrzewania mogłyby być bardzo wysoki.

Warto również wskazać, że drzwi z samozamykaczem to również większy komfort. Nie powstają wtedy przeciągi, można odpowiednio wygłuszyć pomieszczenia, nie dopuszczając do nich dochodzących z innych przestrzeni hałasów.

W sprzedaży znajdziemy także samozamykacze z różnymi dodatkowymi funkcjami, na przykład samozamykacz do drzwi z blokadą, który pozwala na zablokowanie drzwi w dowolnym miejscu albo blokadę otwarcia.

Gdzie można zakupić samozamykacze do drzwi?

Aktualnie samozamykacze można znaleźć w wielu wariantach do wyboru. Dobieramy je indywidualnie w zależności do konstrukcji drzwi oraz od preferowanego miejsca montażu – samozamykacze mogą być zamocowane na górze skrzydła, w podłodze, a także mogą być umieszczone w skrzydle drzwi – wtedy nie są widoczne.

Największym powodzeniem w tej branży cieszą się wyroby firmy Geze, która dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Samozamykacz do drzwi Geze to wysokiej klasy produkt, który pozwala na indywidualne dopasowanie do konstrukcji drzwi oraz zapewnia trwałość i wytrzymałość na wiele lat użytkowania.

Podsumowując, samozamykacze do drzwi to doskonały wybór tam, gdzie zależy nam na poprawie poziomu bezpieczeństwa, a także na lepszej termoizolacji budynków oraz komforcie.