Blisko 30 tysięcy złotych wyniosła pula nagród, które od burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego otrzymało  21 młodych sportowców oraz trzech trenerów za szczególne osiągnięcia w sezonie 2018/2019. Co ważne, wszyscy nagrodzeni trenują sporty olimpijskie.

Uroczysta Gala Sportu miała miejsce w piątek (15.11) na sali sesyjnej Urzędu Miasta w Wadowicach. Ceremonię poprowadził Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w gminie Wadowice, a statuetki oraz czeki pieniężne wręczał burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. Na sali, oprócz zawodników i trenerów, byli obecni także dumni rodzice.

- Nic bardziej nie łączy ludzi od sportu. W czasach starożytnych wydarzenia sportowe przerywały Wojny. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że tak wielu młodych mieszkańców Gminy Wadowice uprawia sport i osiąga tak wspaniałe wyniki – mówił do swoich gości Bartosz Kaliński. – Jak widać, wszyscy trenujecie sporty olimpijskie, a ja jestem jednym z tych Polaków, którzy urlop planują sobie w czasie  Igrzysk, aby móc je oglądać. Mam nadzieję, że podczas jednych z najbliższych Olimpiad będę miał przyjemność zobaczyć was w telewizji – podkreślał Bartosz Kaliński.

Nagrody Indywidualne Burmistrza Wadowic otrzymało 13 zawodniczek i 7 zawodników, reprezentujących 6 dyscyplin olimpijskich.

Największą grupę stanowią pływacy, łącznie 10 sportowców: Małgorzata Pyka, Julia Sarapata, Amelia Teluk, Maja Kowalska, Wojciech Kowalski, Maja Podlipinii (wszyscy reprezentują PUKS Karol Wadowice), David Szczygieł, Oliwia Chowaniec, Martyna Dyduch oraz Natalia Dyduch, która z sukcesami trenuje również siatkówkę.

Wśród pozostałych nagrodzonych są: czterech łuczników ULKS Sokole Oko Zawadka: Oskar Boguń, Emilia Dudek, Emilia Pieczara, Roksana Strojek, dwóch szermierzy Szpady Wadowice: Patrycja Radwan i Kacper Morek, dwóch karateków Klubu Sztuk Walki „Chikara” Maciej Ochman i Borys Cibor, tenisista stołowy Skawy Wadowice Oskar Jędrzejowski oraz kolarka BMX KS „Aquila” Wadowice Marika Kudra.

Nagrody otrzymało również trzech doświadczonych trenerów, który od wielu lat z sukcesami szkolą swoich podopiecznych, doprowadzając ich do tytułów mistrzowskich oraz miejsc medalowych na arenie ogólnopolskie i międzynarodowej. Mowa oczywiście o Andrzeju Kramarczyku z KS Aquila Wadowice, Eugeniuszu Olesiaku ze Szpady Wadowice oraz Ryszardzie Boguniu z Sokolego Oka Zawadka.

To jednak nie wszystko. Podczas piątkowej gali burmistrz Bartosz Kaliński wręczył także nagrodę specjalną, którą otrzymał Robert Niesyczyński (fot. poniżej).

To mieszkaniec Wadowic, który trenuje w Klubie UKS Salwator NPS wioślarstwo osób niepełnosprawnych. Jest członkiem kadry Narodowej i ma ogromną szansę na start w Igrzyskach Paraolimpijskich. Robert za swoje osiągnięcia otrzymał nagrodę rzeczową.

Łączna pula wszystkich nagród pieniężnych wyniosła 28 tysięcy złotych. Wszystkich nagrodzonych gratulujemy i w przyszłości życzymy kwalifikacji olimpijskiej!

NAGRODY INDYWIDUALNE

Lp.

Imię i nazwisko zawodnika/zawodniczki

Wnioskodawca

Osiągnięcia sportowe w okresie
od 01.09.2018 do 31.08.2019

Wysokość nagrody (brutto)

1

OLIWIA CHOWANIEC

Małgorzata Bury

1. VI Międzynarodowy Maraton Pływacki o Puchar Zalewu „Chorwacja” – II miejsce 1500m
2. Międzynarodowy Mityng Pływacki EkoTrendy:
1) VI miejsce 50m st. klasycznym
2) III miejsce 4x50m st. dowolnym
3. Grand Prix Małopolski II runda – I miejsce 100 m
st. motylkowym

1 700 zł

2

MARTYNA DYDUCH

Izabella i Dariusz Dyduch

1. Międzynarodowe Zawody Pływackie – III miejsce 400m
st. dowolnym
2. Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego – I miejsce 4x100m st. dowolnym
3. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu – XV miejsce 400m st. zmiennym
4. Zawody Pływackie „Bijemy Rekordy”:
1) III miejsce 100m st. dowolnym
2) III miejsce 100m st. zmiennym
5.Grand Prix Małopolski Runda II – III miejsce 400m
st. dowolnym
6. Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu – XIV miejsce 200m st. zmiennym
7. Międzynarodowy Mityng Pływacki EkoTrendy:
1) I miejsce 4x50m st. dowolnym
2) III miejsce 4x100m st. dowolnym
3) VI miejsce 100m st. dowolnym
4) VII miejsce 200m st. dowolnym
8. Mistrzostwa Województwa Małopolskiego:
1) III miejsce 100m st. dowolnym
2) I miejsce 4x100m st. dowolnym
3) III miejsce 4x200m st. dowolnym
9. Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów – XIV miejsce 800m
st. dowolnym

1 700 zł

3

NATALIA DYDUCH

1. Finał Igrzysk Dzieci Powiatu Wadowickiego - I miejsce
st. dowolnym
2. VII Zawody Pływackie o Puchar Klubu Sportowego "Delfin":
1) II miejsce 50m st. klasycznym
2) II miejsce 50m st. dowolnym
3. Sobota Pływacka - VII miejsce 200m st. klasycznym
4. IV Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Andrychowa:
1) VIII miejsce 100m st. dowolnym
2) VII miejsce 50m st. klasycznym
3) VI miejsce 50m st. dowolnym
Osiągnięcia drużynowe:
1. Finał Ligi Mini Siatkówki - II miejsce SP nr 5
2. Turniej Trójek Ligi Minisiatkówki - I miejsce SP nr 5
3. IV Turniej Ligowy Trójek Siatkarskich - II miejsce SP nr 5
4. II Turniej Ligowy Minisiatkówki - III miejsce SP nr 5
5. III Turniej Trójek Ligi Minisiatkówki - I miejsce SP nr 5
6. VIII Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w Piłce Siatkowej - III miejsce SP nr 5
7. I Turniej Trójek Ligi Minisiatkówki - I miejsce SP nr 5

1 700 zł

4

PATRYCJA RADWAN

Klub Szermierzy „SZPADA”

1. XV Międzynarodowy Turniej Szermierczy KMICIC CUP
– II miejsce
2. III Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Wadowice
– III miejsce
3. XIV Turniej Szermierczy ZŁOTY KASZTAN – II miejsce
4. VI Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – III miejsce
5. XXVII Międzynarodowy Turniej Szermierczy MUSZKIETER TROPHY – III miejsce
6. Puchar Żubrów 2019:
1) I miejsce (Skawina 9.03.2019)
2) III miejsce (Krzeszowice 30.03.2019)
3) I miejsce (Michałowice 18.05.2019)
4) II miejsce (Niepołomice 16.06.2019)
7. XVII Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Burmistrza Mikołowa – III miejsce
8. VIII Turniej Szermierki WARSZAWSKA SYRENKA
– III miejsce
9. XIX Międzynarodowy Turniej Szermierczy – II miejsce
10. Mistrzostwa Polski Młodzików – V miejsce

1 700 zł

5

KACPER MOREK

1. Puchar Ziem Północnych – I miejsce
2. VI Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – III miejsce
3. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – XXV miejsce

1 000 zł

6

MACIEJ OCHMAN

Klub Sztuk Walki „CHIKARA”

1. XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kumite – II miejsce
2. Polska Liga MMA, karate i kickboxingu – I miejsce
3. XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa
– III miejsce

1 200 zł

7

BORYS CIBOR

1. XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa
- III miejsce
2. Turniej o Puchar Burmistrza Wadowic "Young Chikara Cup"
- II miejsce
3. XXIV Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kumite - I miejsce
4. Polska Liga MMA, karate i kickboxingu - II miejsce
5. IV Międzynarodowe Grand Prix Beskidów w Karate Kyokushin - III miejsce

1 400 zł

8

OSKAR BOGUŃ

ULKS "SOKOLE OKO"

1. Tytuł II W-ce Mistrza Krajowego Zrzeszenia LZS na rok 2018
- 3 miejsce
2. I Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych 2019 - I miejsce
3. III Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych 2019
- III miejsce
4. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2019
- V miejsce
5. Członek Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na rok 2019

1 800 zł

9

EMILIA DUDEK

1. Tytuł Zespołowej W-ce Mistrzyni Polski Młodziczek Starszych na rok 2018 - II miejsce
2. Tytuł Zespołowej Mistrzyni Międzywojewódzkiej Młodziczek 2018 - I miejsce
3. Tytuł I W-ce Mistrzyni Międzywojewódzkiej Młodziczek
na rok 2018- II miejsce
4. Mistrzostwa Polski Młodziczek starszych - VIII miejsce

1 200 zł

10

EMILIA PIECZARA

1. Tytuł Zespołowej Mistrzyni Międzywojewódzkiej Młodziczek na rok 2018 - I miejsce
2. Halowe Mistrzostwa Polski Młodziczek Starszych 2019
- IV miejsce
3. Mistrzostwa Polski Młodziczek Starszych 2019 - VIII miejsce
4. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych na rok 2019
- VI miejsce

1 200 zł

11

ROKSANA STROJEK

1. Tytuł Zespołowej Mistrzyni Międzywojewódzkiej Młodziczek 2018 - I miejsce
2. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek 2018 - V miejsce
3. Mistrzostwa Polski Młodziczek na rok 2018 - VI miejsce
4. Mistrzostwa Polski Młodziczek 2018 - IX miejsce

1 200 zł

12

DAVID SZCZYGIEŁ

Katarzyna Szczygieł

1. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów:
1) VII miejsce 200m motylkiem
2) III miejsce 200m st. zmiennym
3) III miejsce 4x100m st. dowolnym
4) II miejsce 4x200m st. dowolnym
2. XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Letnie Mistrzostwa Polski:
1) XIII miejsce Finał B 200m motylkiem
2) X miejsce Finał B 200m zmiennym
3) VII miejsce Finał A 400m zmiennym

1 200 zł

13

OSKAR JĘDRZEJOWSKI

MKS "SKAWA"

1. Drużynowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów w tenisie stołowym - III miejsce MKS "SKAWA"
2. Turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Dziecka - I miejsce
3. III Grand Prix Bielska-Białej w tenisie stołowym:
1) II miejsce w kat. juniorzy
2) I miejsce w kat. kadeci
4. IV Grand Prix Bielska-Białej w tenisie stołowym:
1) I miejsce w kat. juniorzy
2) I miejsce w kat. kadeci
5. 48 Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w tenisie stołowym "O Puchar Niepodległości RP" - III miejsce
6. Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Wadowickiego
w tenisie stołowym - IV miejsce
7. Grand Prix Gdowa 2018 - I miejsce
8. Zawody Rejonowe w Tenisie Stołowym - IV miejsce
9. Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Wadowice - I miejsce

1 200 zł

14

MAŁGORZATA PYKA

PUKS "KAROL"

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) I miejsce - 25m st. grzbietowym
2) I miejsce - 25m st. klasycznym
3) III miejsce - 25m st. dowolnym
2. Finał Igrzysk Powiatu Wadowickiego - I miejsce
st. grzbietowym
3. V Sobota Pływacka:
1) VI miejsce - 4x50m st. zmiennym
2) IX miejsce - 100m st. klasycznym
4. Bieg Wadowicki - III miejsce
5. XVII Mistrzostwa Gimnazjalistów o Puchar Burmistrza Wadowic - III miejsce SP 5

800 zł

15

JULIA SARAPATA

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) II miejsce - 50m st. dowolnym
2) II miejsce - 50m st. klasycznym

800 zł

16

AMELIA TELUK

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) I miejsce - 25m st. dowolnym
2) II miejsce - 25m st. klasycznym
2. Finał Igrzysk Powiatu Wadowickiego - I miejsce st. dowolnym
3. Puchar Solnego Miasta:
1) 10 miejsce - 50m st. klasycznym
2) XXI miejsce - 50m st. dowolnym

800 zł

17

MAJA KOWALSKA

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) II miejsce - 100m st. dowolnym
2) II miejsce - 4x25m st. dowolnym
3) I miejsce - 50m st. klasycznym
2. Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej - II miejsce st. klasycznym

800 zł

18

WOJCIECH KOWALSKI

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) I miejsce - 50m st. klasycznym
2) I miejsce - 4x25m st. dowolnym
3) I miejsce - 50m st. dowolnym
2. VII Zawody Pływackie o Puchar Klubu Sportowego Delfin:
1) III miejsce - 50m st. dowolnym
2) I miejsce - 50m st. klasycznym
3. Finał Igrzysk Dzieci Powiatu Wadowickiego - II miejsce
st. dowolnym

800 zł

19

MAJA PODLIPNII

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) III miejsce - 50m st. klasycznym
2) III miejsce - 50m st. dowolnym

800 zł

20

MARIKA KUDRA

KS "AQUILA WADOWICE"

1. Mistrzostwa Polski BMX w jeździe indywidualnej na czas
oraz I seria Pucharu Polski BMX 2019 - I miejsce
2. Mistrzostwa Polski BMX Racing - I miejsce
3. XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich
w konkurencji BMX - III KS "AQUILA"

1 400 zł

RAZEM

24 400 zł

NAGRODY DLA TRENERÓW

Lp.

Imię i nazwisko trenera

Wnioskodawca

Osiągnięcia sportowe zawodników w okresie
od 01.09.2018 do 31.08.2019, szczególny wkład
w krzewienie kultury fizycznej na terenie
Gminy Wadowice

Wysokość nagrody (brutto)

1

EUGENIUSZ OLESIAK

Klub Szermierzy "SZPADA"

1. Założyciel Klubu Szermierzy "SZPADA", prowadzi zajęcia
z dziećmi i młodzieżą codziennie od 16.00 do 20.00, wzorowa frekwencja w pracy
2. Współorganizator Turnieju o Puchar Miasta Wadowice
3. Organizator 20-dniowego zgrupowania szermierzy "Borowice 2019", w którym udział wzięło 137 zawodników i 13 trenerów
z Polski, Czech, Ukrainy, Izraela, Kanady, Chin
4. W sezonie 2018/2019 zawodnicy trenera zajęli 38 miejsc medalowych w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych,
w tym: I miejsce - 11, II miejsce - 10, III miejsce - 17

1 200 zł

2

RYSZARD BOGUŃ

ULKS "SOKOLE OKO"

1. Instruktor z wieloletnim stażem
2. Wspólnie z zawodnikami brał udział w ok. 30 imprezach
na szczeblu lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim
3. Zajęcia są zawsze prowadzone zgodnie z przyjętym harmonogramem i na odpowiednim poziomie
4. Efektem pracy trenera są wysokie wyniki uzyskiwane przez zawodników zarówno indywidualnie, jak i zespołowo

1 200 zł

3

ANDRZEJ KRAMARCZYK

KS "AQUILA WADOWICE"

1. Były reprezentant Polski w sportach motorowych i kolarstwie
2. Prezes, trener i założycie Klubu "AQUILA"
3. W okresie jego społecznej pracy podopieczni zdobyli 34 medale i wiele tytułów, w tym m.in.. Mistrza Polski
4. Organizator niezliczonej liczby zawodów, w tym tegorocznych Kolarskich Mistrzostw Świata do lat 16 w trialu, które odbyły się na wadowickim rynku

1 200 zł

RAZEM

3 600 zł

    Galeria zdjęć


1000 Znaków do wykorzystania