Wypożyczalnia samochodów Katowice to zdecydowanie dobry pomysł, jeśli udajemy się zagranicę na wakacje. Często nasz samochód po prostu nie jest w stanie odbyć taką długą podróż lub po prostu nie posiadamy własnego auta. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam wypożyczalnie samochodów! Za niewielką cenę możemy nabyć komfortowy samochód, który sprawi, że w pełni swobodnie będziemy mogli poruszać się po odwiedzanych zakątkach świata.

Co trzeba zrobić przed wypożyczeniem samochodu?

Najważniejszą kwestią przed wypożyczeniem samochodu jest przeanalizowanie naszej trasy. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego głównie zależy, jakie auto będziemy tak naprawdę potrzebowali. Jeśli decydujemy się na pozostanie tylko w jednym mieście, zdecydowanie przyda nam się kompaktowe, miejskie auto, które bez problemu przeciśnie się przez zakorkowane centrum oraz na wąskich parkingach. Jeśli zaś chcemy odbyć dłuższą podróż, potrzebne nam będzie bardziej komfortowe auto. Pomoże nam się ono w zachowaniu pełnej wygody podczas naszej wycieczki. To jaki samochód wybierzemy również znacząco wpływa na koszt całego wynajmu. Poniżej znajdziecie najważniejsze czynniki, wpływające na ogólny koszt tej usługi.

Koszt wynajmu

Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, główny koszt wynajmu zależy od tego jaki model samochodu wybierzemy. Znaczący wpływ ma również długość korzystania z takiej usługi. Dlatego bardzo ważne jest dokładne opracowanie naszej trasy, aby wiedzieć na ile dni potrzebujemy wypożyczyć samochód oraz jaki typ auta najbardziej nam się przyda.

Jeśli już wybraliśmy samochód to warto przejść do dodatkowych opcji, jakie wypożyczalnia może oferować. Bardzo często zapłacimy dodatkowe pieniądze, jeśli będziemy chcieli oddać samochód w godzinach, kiedy firma nie pracuje lub na innym parkingu niż owe auto odebraliśmy.

Ważną kwestią do zapamiętania jest również paliwo w samochodzie. Większość wypożyczalni oferuje samochody z pełnym bakiem. Co to dla nas oznacza? Przy oddaniu samochodu, musi on być również w pełni zatankowany. Jeżeli tego nie dopilnujemy, firma ta może pobrać nam z karty dodatkowe środki, które zostaną przeznaczone na zatankowanie samochodu. Pamiętajmy jednak, że przeliczniki za paliwo zdecydowanie nie będą nam na rękę. Musimy więc znaleźć najbliższą stację benzynową koło miejsca oddania wypożyczonego samochodu

Za wypożyczenie samochodu zapłacimy również więcej, gdy zdecydujemy się na ubezpieczenie. Pomimo tego, że wypożyczalnie nie mają nic wspólnego z firmami ubezpieczeniowymi, oferują one pakiety ubezpieczeń, które mogą nas ochronić w przypadku kolizji na drodze. Warto jednak zagwarantować sobie samochód zastępczy z oc sprawcy pzu. Dzięki temu unikniemy marnowania czasu na korzystanie z komunikacji miejskiej.

Warto też zwrócić uwagę na samą kaucję. Jest ona pobierana w formie zablokowania środków pieniężnych na karcie płatniczej wypożyczającego samochód. Może ona być zabrana w momencie uszkodzenia samochodu z naszej winy. Niektórzy nie są przygotowani na taką kaucję, która może wynieść nawet kilka tysięcy złotych i okazuje się, że nie mają oni ważnych środków na wypoczynek zagranicą.

Podsumowując

Wypożyczenie samochodu jak się okazuje wcale nie jest takie straszne. Jest to przyjemna usługa, dzięki której możemy zyskać naprawdę wiele swobody podczas podróży wakacyjnej czy służbowej. Również wiele firm decyduje się na wypożyczenie samochodów dla swoich pracowników, ponieważ kupno nowego auta zdecydowanie będzie większym wydatkiem, niż pożyczenie go z takiej firmy.

Jak wypożyczyć samochód?