Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

 Miejsce wypoczynku w ogrodzie

Zawsze chcemy urządzić ogród w taki sposób, aby był on efektowny, sprawiał mało problemów i był funkcjonalny. Warto również sprawić, aby nasz ogród stanowił świetne, kameralnie miejsce do wypoczynku. Pomyślmy więc o wydzieleniu strefy rekreacyjnej. Jak to zrobić i jak sprawić, żeby strefa komponowała się z innymi elementami ogrodu? Tego dowiecie się w tym artykule!

Najczęściej w ogrodach istnieje kilka miejsc, gdzie można stworzyć przytulną strefę wypoczynku. Musimy takie miejsce jednak wcześniej dobrze przygotować, aby spełniało swoją funkcję. Takim miejscem może być taras, który przylega do domu, albo zaciszne części ogrodu, które są osłonięte przed osobami trzecimi.

Wybór miejsca do siedzenia w ogrodzie

Kto posiada ogród, zapewne lubi w nim przebywać, odpoczywać i cieszyć się otaczającym widokiem. W jaki sposób stworzyć przytulny zakątek w ogrodzie? W takiej sytuacji musimy kierować się swoimi preferencjami. Jedni wypoczywają przy lekturze książki, inni pielęgnując rośliny, a jeszcze inni przy towarzystwie znajomych.

Świetnym pomysłem na stworzenie strefy wypoczynku może być altana albo pergola obsadzona roślinami. Koło drzew czy krzewów możemy postawić ławkę i kratownicę, gdzie będą mogły piąć się rośliny. Podczas tworzenia własnego miejsca do odpoczynku w ogrodzie warto wziąć pod uwagę powierzchnię całego ogrodu. Na większych powierzchniach możemy wydzielić nawet kilka stref do wypoczynków, które będą dostosowane do różnych domowników. Ogólnie powinniśmy to zrobić już podczas projektowania ogrodu.

Natomiast w małym ogrodzie musimy dobrze opanować sztukę kompromisu. W ten sposób będziemy mogli uwzględnić potrzeby wszystkich osób korzystających z ogrodu. Dobrym rozwiązaniem będzie więc zbudowanie zadaszonego tarasu, który będzie pełnił podobną funkcję do altany. W takim miejscu będzie można spożywać posiłki, spotykać się i rozmawiać z rodziną i znajomymi. Możesz także doradzić się tych specjalistów od projektowania ogrodów w Warszawie i okolicach https://brzozowisko.com/projektowanie-ogrodow/

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych na pewno nie będzie łatwym zadaniem. Powinien on zależeć od dostępnej powierzchni, potencjalnego zastosowania oraz możliwości przechowywania w czasie zimy. W mniejszych ogrodach możemy zdecydować się na 4 krzesła i stolik. Krzesła ogrodowe zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż fotele i wchodzą w skład większego zestawu. Możemy więc z takimi meblami bez problemu spożyć rodzinny posiłek. Niektóre modele krzeseł można nawet ustawić jedno na drugim, dzięki czemu oszczędzimy więcej miejsca i łatwiej będzie nam przechowywać je w trakcie zimy.

Decydując się na fotele uzyskamy z pewnością większy komfort użytkowania. Na nich odpoczywać możemy nawet kilka godzin, więc świetnie się sprawdzą, jeżeli planujemy częste spotkania ze znajomymi. Można też zdecydować się na podnóżki ze schowkami, dzięki którym będziemy mogli przechowywać w nich gazety czy inne rzeczy.

Jeśli planujemy spożywać rodzinne posiłki w ogrodzie, warto zdecydować się na większy stół. Jeżeli nasz ogród jest mniejszy, możemy go zastąpić niskim stolikiem kawowym. Posiadając większy ogród możemy bez problemy zdecydować się na sofę ogrodową z ozdobnymi poduszkami, która będzie nie tylko dobrze się prezentować, ale również będzie bardzo wygodna. Nic nie będzie nam stało na przeszkodzie, aby dobrze wypocząć po ciężkim i długim dniu w pracy.