Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

 Opłacalność inwestycji w ogniwa fotowoltaiczne

Niektórzy myślą, że instalacja ogniw fotowoltaicznych w Polsce jest nieopłacalna. Okazuje się jednak, że taka technologia przynosi wiele korzyści nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także przedsiębiorstw. Dodatkowo ma ona pozytywny wpływ na rozwój ekonomiczny Polski. Poniżej przedstawimy wam najważniejsze informacje o tym, dlaczego fotowoltaika w Polsce się opłaca.

Szacuje się, że w ciągu najbliższych 5 lat, w naszym kraju mogą pojawiać się deficyty w energii elektrycznej. Okazuje się więc, że prędzej czy później każdy Polak będzie cierpiał z powodu braku energii w domu. Zdecydowana większość energii w naszym kraju jest pozyskiwana ze źródeł nieodnawialnych. Oznacza to więc, że bezpowrotnie wyczerpują się oraz ich eksploatacja w dużym stopniu przyczynia się do degradacji środowiska. Dla niektórych osób fotowoltaika staje się więc rozwiązaniem nie tylko opłacalnym, ale także koniecznym.

Dlaczego warto?

Jakie są jeszcze inne korzyści płynące z inwestycji w fotowoltaikę? Ogniwa fotowoltaiczne wcale nie potrzebują pełnego słońca, aby były skuteczne. Bez problemu radzą sobie one w pochmurne dni. Mogą być one także dostosowane do warunków zmiennego zacienienia, ponieważ podążają one za słońcem. Wiele osób twierdzi, że pogoda w Polsce nie sprzyja pozyskiwaniu energii z paneli słonecznych. Okazuje się jednak, że nasłonecznienie w naszym kraju jest wystarczające, aby zasilić całe gospodarstwo domowe.

Warto także wspomnieć o tym, że odpowiednio przygotowane przez nas instalacje fotowoltaiczne pozwalają na magazynowanie niewykorzystanej energii oraz późniejsze korzystanie z zebranych nadwyżek. W ten sposób wyrównujemy bilans energetyczny i tym samym zwiększamy opłacalność inwestycji w panele słoneczne.

Dodatkowo decydując się na fotowoltaikę nie musimy ponosić 100% kosztów. Dostępnych jest wiele dotacji, które umożliwiają nam szybszy zwrot inwestycji w ogniwa PV. Jednym z nich jest możliwość dofinansowania z programu “Mój Prąd”, które oferuje zwrot 5000 złotych kosztów. Dostępna jest także ulga na termomodernizację, więc można odliczyć jednorazowo ulgę podatku dochodowego rozliczanego przez konsumenta. Nasza firma oferuje wsparcie w procesie pozyskiwania dotacji. Dzięki temu wasze źródło energii może stać się mikroelektrownią samowystarczalną. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie https://geobud.pl/fotowoltaika.html

Kolejną zaletą inwestycji w fotowoltaikę jest to, że jest to rozwiązanie ekologiczne. Przyczyniamy się więc do utrzymania środowiska naturalnego w lepszym stanie. Zyskują na tym także przedsiębiorstwa, które poprawiają tym samym wizerunek swojej firmy. Przedsiębiorstwa posiadające instalacje fotowoltaicze są postrzegane jako prośrodowiskowe oraz nowoczesne. Będąc przedsiębiorcą możemy także skorzystać z różnych funduszy unijnych oraz regionalnych, które pomogą nam pokryć część wydatków na tą technologię.

Ostatnią kwestią, o której wspomnimy to niezależność od zewnętrznych dostarczycieli energii. Posiadając zainstalowane ogniwa PV możemy stać się samowystarczalni zarówno jako osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Takie rozwiązanie jest opłacalne również z tego względu, że firmy dostarczające energię bardzo często podwyższają ceny. Właśnie dlatego fotowoltaika jest tak bardzo opłacalna w perspektywie najbliższych lat.